Największy bank w Rosji planuje uruchomić swój stablecoin | Wiadomości | CrypS.

Największy bank w Rosji planuje uruchomić swój stablecoin

Konrad Juszczyk
sberbank stablecoin

Sberbank wystąpił do Centralnego Banku Rosji o uruchomienie platformy blockchain dla swojego stablecoina.

Stablecoin w Rosji – Sbercoin

Sberbank, będący największym bankiem państwowym w Rosji, podobno złożył wczoraj w Banku Rosji wniosek o uruchomienie platformy blockchain dla swojego stablecoina „Sbercoin”. Dyrektor ds. Transakcji w Sberbanku, Sergey Popov poinformował o tym 21 stycznia na lokalnym wydarzeniu finansowym, donosi rosyjski portal informacyjny Interfax.

Największy bank w Rosji - Sberbank

Ustawa o cyfrowych aktywach finansowych (DFA), która weszła w życie 1 stycznia 2021 roku, zezwala zarejestrowanym witrynom na wydawanie nowych rodzajów aktywów. Procedura rejestracji zwykle trwa nie dłużej niż 45 dni. Po zatwierdzeniu projekt być może zostanie uruchomiony wiosną. Zgodnie z podanymi informacjami Sbercoin będzie używany przede wszystkim do wystawiania rachunków cyfrowych.

Popov dodał, że Sberbank jest gotowy do pracy z walutą fiducjarną – Pod względem technologicznym bank jest gotowy do pracy z takim narzędziem. Przeprowadziliśmy testy wewnętrzne i przekonaliśmy się, że to rozwiązanie działa.

Pod koniec 2020 roku Anatolij Aksakow, członek rosyjskiej Dumy Państwowej, powiedział, że Komitet Dumy ds. Rynków Finansowych spodziewa się gwałtownego wzrostu emisji rosyjskich kryptowalut po przyjęciu nowego prawa kryptograficznego w tym kraju. Mimo, pozytywnych nastrojów dotyczących kryptowalut, kwestia opodatkowania wciąż wydaje się być problematyczna dla państwa.

Wśród nierozwiązanych kwestii wiceprezes zarządu banku wymienił opodatkowanie stablecoina – Prowadzimy aktywne negocjacje z bankiem centralnym i władzami w sprawie regulacji i opodatkowania cyfrowych aktywów finansowych, w szczególności stablecoinów. Spodziewamy się, że razem będziemy w stanie opracować mechanizm, który będzie odpowiedni zarówno dla biznesu, jak i dla państwa.

sberbank stablecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.