Janet Yellen zmienia zdanie dot. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Janet Yellen zmienia zdanie dot. kryptowalut

Redakcja
yellen senat zatwierdzona

Janet Yellen, była szefowa Fedu i kandydatka nominowana przez Joe Bidena na stanowisko sekretarza skarbu USA, twierdzi, że rząd powinien rozważyć korzyści płynące z kryptowalut.

W opublikowanym wczoraj oświadczeniu, Jellen stwierdziła, że kryptowaluty mają potencjał, aby “poprawić wydajność systemu finansowego”.

“Bitcoin i inne cyfrowe i krypto waluty umożliwiają dokonywanie transakcji finansowych na całym świecie. Podobnie jak wiele rozwiązań technologicznych, zapewnia to potencjalne korzyści dla USA i naszych sojuszników”.

Jednak Yellen wspomniała również, że ten rodzaj technologii może być wykorzystywany przez inne państwa i osoby prywatne do podważania interesów USA.

“Ważne jest, aby wziąć pod uwagę korzyści płynące z zasobów cyfrowych i potencjał poprawy wydajności naszego systemu finansowego. Wiemy już, że kryptowaluty mogą być wykorzystywane do finansowania terroryzmu, prania pieniędzy i wspierania działalności przestępczej, co podważa bezpieczeństwo narodowe USA i interakcję amerykańskiego systemu finansowego ze światem. Myślę, że musimy uważnie monitorować wykorzystanie kryptowalut i zapobiegać ich wykorzystywaniu do celów przestępczych”.

Warto zauważyć, że te niedawne wypowiedzi wyraźnie kontrastują z wypowiedziami byłej szefowej FED w przeszłości. Yellen wcześniej zapewniała, że kryptowaluty są wykorzystywane “głównie do nielegalnego pozyskiwania środków finansowych”, a rząd USA w ramach działań na rzecz przeciwdziałania praniu pieniędzy, musiał szukać sposobów na “ograniczenie” ich wykorzystania.

Wygląda na to, że Yellen zmieniła swoje stanowisko i wyznaczyła sobie nowe cele. Teraz jej zadaniem jest zachęcanie do korzystania z cyfrowych walut w “legalnej działalności”.

yellen senat zatwierdzonareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.