Janet Yellen zmienia zdanie dot. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Janet Yellen zmienia zdanie dot. kryptowalut

Zerelik Maciej
yellen senat zatwierdzona

Janet Yellen, była szefowa Fedu i kandydatka nominowana przez Joe Bidena na stanowisko sekretarza skarbu USA, twierdzi, że rząd powinien rozważyć korzyści płynące z kryptowalut.

W opublikowanym wczoraj oświadczeniu, Jellen stwierdziła, że kryptowaluty mają potencjał, aby „poprawić wydajność systemu finansowego”.

„Bitcoin i inne cyfrowe i krypto waluty umożliwiają dokonywanie transakcji finansowych na całym świecie. Podobnie jak wiele rozwiązań technologicznych, zapewnia to potencjalne korzyści dla USA i naszych sojuszników”.

Jednak Yellen wspomniała również, że ten rodzaj technologii może być wykorzystywany przez inne państwa i osoby prywatne do podważania interesów USA.

„Ważne jest, aby wziąć pod uwagę korzyści płynące z zasobów cyfrowych i potencjał poprawy wydajności naszego systemu finansowego. Wiemy już, że kryptowaluty mogą być wykorzystywane do finansowania terroryzmu, prania pieniędzy i wspierania działalności przestępczej, co podważa bezpieczeństwo narodowe USA i interakcję amerykańskiego systemu finansowego ze światem. Myślę, że musimy uważnie monitorować wykorzystanie kryptowalut i zapobiegać ich wykorzystywaniu do celów przestępczych”.

Warto zauważyć, że te niedawne wypowiedzi wyraźnie kontrastują z wypowiedziami byłej szefowej FED w przeszłości. Yellen wcześniej zapewniała, że kryptowaluty są wykorzystywane „głównie do nielegalnego pozyskiwania środków finansowych”, a rząd USA w ramach działań na rzecz przeciwdziałania praniu pieniędzy, musiał szukać sposobów na „ograniczenie” ich wykorzystania.

Wygląda na to, że Yellen zmieniła swoje stanowisko i wyznaczyła sobie nowe cele. Teraz jej zadaniem jest zachęcanie do korzystania z cyfrowych walut w „legalnej działalności”.

yellen senat zatwierdzona
reklama
reklama