Azja odpowiada za 43% globalnej aktywności kryptowalutowej | Wiadomości | CrypS.

Azja odpowiada za 43% globalnej aktywności kryptowalutowej

Mariusz Przepiórka
Azja krajem kryptowalut - 43% globalnej aktywności kryptowalutowej

Z danych firmy Messari, która zajmuje się analizą rynku kryptowalutowego wynika, że na 12 stycznia 2021 blisko połowa (42%) wartości rynkowej 20 największych projektów kryptowalutowych jest zlokalizowana w Azji, głównie w Chinach. Projekty te obejmują m.in. Tether, Cardano, BNB, EOS i Tron. Ich łączna wartość wynosi 45,1 mld USD, natomiast wartość spoza Azji wynosi 63,1 mld USD.

Według danych Chainalysis, w okresie 12 miesięcy kończącym się w czerwcu 2020, Azja odpowiadała za 43% globalnej aktywności kryptowalutowej (transakcje o wartości 296 mld USD). Raport zatytułowany Geografia Kryptowalut wykazał, że Wschodnia Azja, głównie Chiny, odpowiada za 90% transakcji o wartości przekraczającej 10 tys. USD. Inwestorzy z tego regionu częściej angażują się w krótkoterminowe transakcje i szerszy zakres aktywów niż w Ameryce Północnej, gdzie przeważają transakcje długoterminowe i koncentracja na bitcoinie.

Raport firmy Messari wskazuje również czynniki, które wpływają na silną pozycję azjatyckich rynków kryptowalutowych. Obejmują one wysoki poziom inwestycji sektora publicznego, wysoki poziom technologiczny, dostępność Wi-Fi, powszechność e-płatności oraz wysoki udział absolwentów kierunków informatycznych w regionie. Ponadto miasta takie jak Szanghaj i Hongkong zyskały status centrów finansowych, które przyczyniają się do tego, że azjatyckie firmy odpowiadają za 98% kontraktów futures w ETH i 94% kontraktów BTC.

Kryptowalutowe perspektywy dla Chin

Chiny mogą pochwalić się jedną z największych społeczności kryptowalutowych, największym wydobyciem bitcoinów oraz trzema czołowymi giełdami kryptowalutowymi na świecie. Problemy regulacyjne, które rozpoczęły się w lutym 2017 sprawiły jednak, że obroty chińskich giełd spadły o ponad połowę. Mimo tego sektor kryptowalutowy nadal prężnie działa w Chinach. Świadczy o tym m.in. przyznanie rządowej licencji giełdzie Huobi China, która przeniosła swą siedzibę do Strefy Wolnego Handlu w Hainan, a także uruchomienie sieci Blockchain Service Network, która integruje 24 sieci blockchain w zestandaryzowanym środowisku działającym w technicznych ramach zatwierdzonych przez rząd.

Azja krajem kryptowalut - 43% globalnej aktywności kryptowalutowejreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.