Signature Bank przekroczył 10 mld w depozytach od krypto klientów | Wiadomości | CrypS.

Signature Bank przekroczył 10 mld w depozytach od krypto klientów

Zerelik Maciej
signature bank

Depozyty klientów w walucie cyfrowej stanowią prawie 16% wszystkich depozytów w nowojorskim Signature Bank.

Na czwartkowym spotkaniu dotyczącym zarobków, Signature ujawnił, że depozyty klientów z branży kryptowalut wynoszą obecnie 10 mld dolarów – dwa razy więcej niż depozyty konkurenta – banku Silvergate.

„Wyraźnie staliśmy się głównym graczem w tej branży. To oczywiste, że aktywa cyfrowe i kryptowaluty nie znikną.”

– powiedział Eric Howell, wiceprezes wykonawczy firmy ds. rozwoju korporacji i biznesu.

Prezes Signature Bank, Joseph DePaolo, dodał, że głównym motorem napędowym wzrostu depozytów w cyfrowej bankowości jest oparta na blockchainie platforma płatności banku – Signet. Do grona wyróżniających się klientów banku należą m.in. Voyager Digital Holdings, Polychain Capital oraz bitFlyer USA.

DePaolo dodał, że jego bank obsługuje pięć największych giełd kryptowalut, a teraz oferuje za ich pośrednictwem usługi bankowości detalicznej. Wiadomo, że Silvergate obsługuje Coinbase, Kraken i Bitstamp. Giełdy często mają jednak więcej niż jednego partnera bankowego, co pozwala na szybsze pozyskanie nowych klientów.

W czwartym kwartale 2020 roku nieoprocentowane depozyty w Silverbanku wzrosły o 2,5 mld dolarów. Jest to liczba o pół miliarda dolarów mniejsza w stosunku do 2,9 mld dolarów w przypadku nowych depozytów od klientów z branży krypto.

Krypto firmy są często dobrym źródłem tanich depozytów dla nielicznych banków, które otwarcie obsługują ten sektor. W związku z tym analitycy zwracają baczną uwagę na wzrost nieoprocentowanych depozytów w Signature. Tym bardziej, że bank nie wyodrębnia w swoich sprawozdaniach finansowych depozytów od kryptowalutowych klientów.

Signature postrzega siebie jako bank dla zamożnych osób i instytucji, a jego działalność w zakresie bankowości kryptowalutowej ma niewielki zasięg. Łącznie, depozyty nieoprocentowane stanowią blisko 30% wszystkich depozytów w banku.

signature bank
reklama
reklama