Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.12]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia cryps
  • Udostępnione dane ponad 1 miliona użytkowników Ledgera

Baza danych dużej ilości użytkowników Ledgera została udostępniona na forum dla hackerów. Wyciek zawiera ponad 1,000,000 adresów email oraz 270,000 adresów fizycznych, numerów telefonów i nazwisk.

  • MicroStrategy zainwestowało kolejne 650 milionów dolarów w BTC

Dostawca oprogramowania analitycznego MicroStrategy kupił ponownie bitcoiny. Tym razem zakup 29.646 BTC za 650 milionów dolarów. Na dzień dzisiejszy firma posiada około 70470 BTC ($...).

  • Kopał kryptowaluty w bazie NATO – Estończyk skazany

Informatyk estońskiego Ministerstwa Obrony prowadził mining kryptowalut w wojskowej bazie lotniczej Ämari, w której stacjonują myśliwce NATO. Od 2015 roku kradł służbowe komputery, skręcał z nich koparki i kopał bitcony. Otrzymał wyrok w zawieszeniu.

  • Marketer OneCoin rozważa pójście na ugodę

Według piątkowych doniesień, osoba związana z systemem Ponziego OneCoin – Karl Sebastian Greenwood rozważa pójście na ugodę z prokuraturą.

  • Warp Finance odzyskało 75% skradzionych środków

Twórcy protokołu DeFi Warp Finance odzyskali około 5,85 miliona dolarów ze skradzionych 7,7 milionów dolarów. Platforma po ataku z 18 grudnia powoli staje na nogi.

  • Brytyjska giełda Exmo kolejną ofiarą hakerów!

Brytyjska giełda kryptowalut Exmo doznała poważnego naruszenia bezpieczeństwa. Włamanie spowodowało, że platforma wstrzymała wszystkie wypłaty.

  • FinCEN chce uregulować prywatne portfele kryptowalut

Amerykańska Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN) jest o jeden krok bliżej od wprowadzenia bardziej restrykcyjnych regulacji kryptowalut.

  • Adwokat Vinnika odwołuje się od wyroku 

Zespół obrony Alexandra Vinnika, który został skazany na pięć lat więzienia za pranie pieniędzy za pomocą kryptowalut, nie zgadza się z decyzją sądu.

  • Walka z podrobioną whiskey za pomocą NFC

Centrum Badań nad Środowiskiem Szkockiego Uniwersytetu w Glasgow, czyli SUERC, łączy siły z firmą z branży blockchainu – Everledger. Według ogłoszenia z dnia 18 grudnia, razem będą walczyć z fałszerstwem w branży alkoholi, a dokładniej whisky.

  • Departament skarbu USA poszukuje specjalistów ds. kryptowalut

Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), agencja funkcjonująca w ramach amerykańskiego Departamentu Skarbu, opublikowała ogłoszenie o naborze 2 osób na stanowisko specjalistów ds. polityki kryptowalutowej.

Podsumowanie dnia crypsreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.