FinCEN chce uregulować prywatne portfele kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

FinCEN chce uregulować prywatne portfele kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
fincen

Amerykańska Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN) jest o jeden krok bliżej od wprowadzenia bardziej restrykcyjnych regulacji kryptowalut.

Agencja w nowym wniosku proponuje nie tylko śledzenie transakcji, ale również identyfikację prywatnych cyfrowych portfeli. FinCEN chce wprowadzić nowe regulacje zgodnie z ustawą o tajemnicy bankowej.

Opublikowane zasady, jeśli i kiedy zostaną zaakceptowane, będą wymagały od wszystkich scentralizowanych giełd kryptowalut i banków nałożenia dodatkowych warstw KYC i AML dla swoich klientów. Nowe przepisy będą również wymagały od instytucji finansowych i giełd śledzenia wszystkich transakcji o wartości powyżej 3000 USD.

“Ponadto, zgodnie z proponowaną zasadą, w przypadku transakcji o wartości większej niż 3 000 USD lub o łącznej wartości większej niż 10 000 USD, należy zebrać nazwę i adres fizyczny każdego kontrahenta, a w przypadku transakcji podlegających zgłoszeniu – zgłosić”

FinCEN chce również walczyć z osobami, które dzielą duże transakcje na mniejsze w taki sposób, aby uniknąć wymogu raportowania. Termin konsultacji ws. nowych zasad wyznaczono na 4 stycznia 2021 r.

FinCEN niedawno opublikował dwie oferty pracy dla doradców ds. kryptowalut. Specjaliści będą pomagać głównemu organowi odpowiedzialnemu za egzekwowanie polityki w Departamencie Skarbu, w opracowywaniu rozwiązań politycznych dotyczących cyfrowych aktywów.

Brian Armstrong był jedną z pierwszych znaczących postaci, które ujawniły plany organów regulacyjnych. Armstrong wyraźnie sprzeciwiał się “pośpiesznej regulacji”, która naruszałaby prywatność użytkowników kryptowalut. Swój sprzeciw wobec proponowanej zasady raportowania transakcji zgłosiła też Cynthia Lummis. Senator, która niedawno oświadczyła, że będzie promować Bitcoina w kongresie, napisała na Twitterze, że jest głęboko zaniepokojona posunięciem regulatorów.

fincenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.