FinCEN chce uregulować prywatne portfele kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

FinCEN chce uregulować prywatne portfele kryptowalut

Zerelik Maciej
fincen

Amerykańska Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN) jest o jeden krok bliżej od wprowadzenia bardziej restrykcyjnych regulacji kryptowalut.

Agencja w nowym wniosku proponuje nie tylko śledzenie transakcji, ale również identyfikację prywatnych cyfrowych portfeli. FinCEN chce wprowadzić nowe regulacje zgodnie z ustawą o tajemnicy bankowej.

Opublikowane zasady, jeśli i kiedy zostaną zaakceptowane, będą wymagały od wszystkich scentralizowanych giełd kryptowalut i banków nałożenia dodatkowych warstw KYC i AML dla swoich klientów. Nowe przepisy będą również wymagały od instytucji finansowych i giełd śledzenia wszystkich transakcji o wartości powyżej 3000 USD.

„Ponadto, zgodnie z proponowaną zasadą, w przypadku transakcji o wartości większej niż 3 000 USD lub o łącznej wartości większej niż 10 000 USD, należy zebrać nazwę i adres fizyczny każdego kontrahenta, a w przypadku transakcji podlegających zgłoszeniu – zgłosić”

FinCEN chce również walczyć z osobami, które dzielą duże transakcje na mniejsze w taki sposób, aby uniknąć wymogu raportowania. Termin konsultacji ws. nowych zasad wyznaczono na 4 stycznia 2021 r.

FinCEN niedawno opublikował dwie oferty pracy dla doradców ds. kryptowalut. Specjaliści będą pomagać głównemu organowi odpowiedzialnemu za egzekwowanie polityki w Departamencie Skarbu, w opracowywaniu rozwiązań politycznych dotyczących cyfrowych aktywów.

Brian Armstrong był jedną z pierwszych znaczących postaci, które ujawniły plany organów regulacyjnych. Armstrong wyraźnie sprzeciwiał się „pośpiesznej regulacji”, która naruszałaby prywatność użytkowników kryptowalut. Swój sprzeciw wobec proponowanej zasady raportowania transakcji zgłosiła też Cynthia Lummis. Senator, która niedawno oświadczyła, że będzie promować Bitcoina w kongresie, napisała na Twitterze, że jest głęboko zaniepokojona posunięciem regulatorów.

fincen
reklama
reklama