Departament skarbu USA poszukuje specjalistów ds. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Departament skarbu USA poszukuje specjalistów ds. kryptowalut

Mariusz Przepiórka
fincen

Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), agencja funkcjonująca w ramach amerykańskiego Departamentu Skarbu, opublikowała ogłoszenie o naborze 2 osób na stanowisko specjalistów ds. polityki kryptowalutowej.

Zgodnie z ogłoszeniem, FinCEN planuje zatrudnić urzędników w celu przeciwdziałania wyzwaniom prawnym związanym z kryptowalutami. Jednostka wywiadu finansowego oczekuje, że nowi urzędnicy będą przygotowywać ekspertyzy dotyczące zagadnień związanych z tożsamością kryptowalutową. FinCEN wspomniała, że oba stanowiska są stałe, a proponowany zakres wynagrodzenia wynosi od 102 663 do 157 709 USD rocznie. Specjaliści ds. polityki kryptowalutowej będą mieć siedzibę w Waszyngtonie, a termin składania dokumentów aplikacyjnych na te stanowiska upływa 28 grudnia.

Departament Skarbu USA na swej stronie internetowej informuje m.in., że specjaliści będą udzielać fachowych porad w zakresie kryptowalut, walut wirtualnych i pojawiających się zagrożeń finansowych, ryzyka i podatności na zagrożenia związane z nielegalną technologią. Ma to pomóc w opracowaniu rozwiązań odpowiadających na te wyzwania. Specjaliści będą służyć wiedzą w zakresie technologii regulacyjnych, technologii finansowych i tożsamości cyfrowej. Będą oni wykonywać szereg niezwykle złożonych zadań związanych z wirtualnymi walutami i technologiami kryptowalutowymi.

Rośnie zainteresowanie kryptowalutami w USA

Ostatnie działania podejmowane przez FinCEN wskazują, że najważniejszy organ Departamentu Skarbu zajmujący się przestępstwami finansowymi jasno określa swoją strategię w zakresie kryptowalut. Niedawno kilku polityków w USA wyraziło zainteresowanie bitcoinem i innymi walutami cyfrowymi i poprosiło o jasne ramy regulacyjne dla spółek kryptowalutowych działających w USA. Nowo wybrana amerykańska senator z Wyoming, Cynthia Lummis, zapowiedziała, że w przyszłym roku będzie edukować innych senatorów w zakresie kryptowalut. Wspomniała też, że stan Wyoming poczynił znaczące postępy w zakresie regulacji dotyczących tej branży. Inny stan, New Jersey, wprowadził w tym roku przepisy regulujące usługi kryptowalutowe.

fincenreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.