Brytyjska giełda Exmo kolejną ofiarą hakerów! | Wiadomości | CrypS.

Brytyjska giełda Exmo kolejną ofiarą hakerów!

Zerelik Maciej
exmo giełda hack

Brytyjska giełda kryptowalut Exmo doznała poważnego naruszenia bezpieczeństwa. Włamanie spowodowało, że platforma wstrzymała wszystkie wypłaty.

Zgodnie z ogłoszeniem z dnia 21 grudnia, w poniedziałek Exmo wykryło podejrzane działania związane z wypłatami. W wyniku tej podejrzanej aktywności gorące portfele platformy opuściły duże ilości głównych monet takich jak Bitcoin (BTC).

Maria Stankevich, szef rozwoju biznesu w Exmo, stwierdziła, że incydent to „nic bardzo poważnego”, ponieważ dotknięte gorące portfele stanowią zaledwie 5% wszystkich aktywów posiadanych przez giełdę.

„Podkreślmy, że wszystkie aktywa w zimnych portfelach są bezpieczne”

– czytamy w komunikacie.

Zgodnie z komunikatem, inne kryptowaluty to Ether (ETH), XRP, Tether (USDT), Zcash (ZEC) i Ethereum Classic (ETC). Giełda wspomniała też o powiązanych z hackiem adresach, prosząc globalne giełdy o ich zablokowanie.

Stankevich dodała, że giełda nie obliczyła jeszcze wysokości strat, twierdząc, że Exmo skupia się teraz na śledzeniu ruchu skradzionych środków.

Exmo rozpoczęło dochodzenie i zgłosiło sprawę londyńskiej policji. Firma poprosiła użytkowników, by nie deponowali żadnych środków w portfelach Exmo do czasu rozwiązania sprawy.

„Chcemy zapewnić, że jeśli jakikolwiek fundusz użytkownika zostanie dotknięty tym incydentem, zostanie on całkowicie pokryty przez Exmo”

– stwierdziła firma

Wcześniej w grudniu, Exmo otrzymała tymczasową zgodę brytyjskiego Urzędu ds. Nadzoru Finansowego na kontynuowanie działalności do 9 lipca 2021 roku.

exmo giełda hack
reklama
reklama