Warp Finance odzyskało 75% skradzionych środków | Wiadomości | CrypS.

Warp Finance odzyskało 75% skradzionych środków

Konrad Juszczyk
Warp Finance zwraca środki użytkownikom

Twórcy protokołu DeFi Warp Finance odzyskali około 5,85 miliona dolarów ze skradzionych 7,7 milionów dolarów. Platforma po ataku z 18 grudnia powoli staje na nogi. 

Platforma Warp Finance zaatakowana 8 dni po uruchomieniu zdołała odzyskać 75% skradzionych środków. Protokół DeFi jak obiecywał, zwraca środki użytkownikom tuż po ich odzyskaniu. Firmie udało się odzyskać aktywa z depozytów ETH/DAI LP z popularnej giełdy Uniswap. Fundusze zostały jednak utracone w stablecoinach DAI i USDC.

Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się zwrócić tokeny ETH/DAI LP zamiast stablecoinów, jest fakt, że są to aktualnie jedyne tokeny, które udało nam się odzyskać.

Kryptowaluty będą zwracane poszkodowanym zgodnie z liczbą stablecoinów na kontach użytkowników w momencie ataku. Początkowo Warp Finance zapowiadał przeniesienie aktywów w ciągu 24 godzin, ale opóźnił ten proces ze względu na aktualizację listy adresów, których dotyczy problem.

Pozostałe aktywa w stablecoinach zostały utracone na stałe. Zespół Warp Finance obiecuje wykorzystanie tokenów IOU, aby w pełni zrekompensować szkody.

Chociaż odczuwamy ulgę, że utracone fundusze zostały częściowo odzyskane, postrzegamy to tylko jako pierwszy krok do uczynienia użytkowników Warp Finance w pełni szczęśliwymi. Każdemu użytkownikowi, którego dotyczy problem, wydamy tokeny IOU. Ostatecznym celem owych tokenów jest całkowite zwrócenie pieniędzy poszkodowanym użytkownikom i potencjalne zapewnienie im zysku z tego, co początkowo zdeponowali.

Warp Finance zwraca środki użytkownikomreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.