Everledger i Uniwersytet w Glasgow będą walczyć z podrobioną whiskey | Wiadomości | CrypS.

Everledger i Uniwersytet w Glasgow będą walczyć z podrobioną whiskey

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
whiskey blockchain

Centrum Badań nad Środowiskiem Szkockiego Uniwersytetu w Glasgow, czyli SUERC, łączy siły z firmą z branży łańcuchów dostaw – Everledger. Według ogłoszenia z dnia 18 grudnia, razem będą walczyć z fałszerstwem w branży alkoholi, a dokładniej whisky.

W 2018 roku rynek kolekcjonerskiej szkockiej whisky single malt osiągnął wartość ponad 57 milionów funtów (77 milionów dolarów). Badacze SUERC szacują jednak, że nawet 40% butelek znajdujących się obecnie w obiegu może być podrobionych.

Wykorzystując datowanie radiowęglowe i dostęp do niespotykanie rzadkich próbek whisky, SUERC opracował metodę umożliwiającą określenie wieku wszystkich typów starych whisky, z dokładnością do kilku lat.

Dzięki tej metodzie SUERC był w stanie wykazać, że 21 z 55 butelek rzadkiej szkockiej, którą testował, było podrobionych lub nie poddanych destylacji w danym roku.

Wiodące marki szkockiej whisky, domy aukcyjne, kolekcjonerzy i sprzedawcy detaliczni, którzy korzystają z usług autoryzacji SUERC, zwrócili się z prośbą o dodanie zabezpieczenia przed manipulacją do butelek, które były już datowane.

W ramach nowego partnerstwa SUERC dopasuje zabezpieczenia antyfałszerskie Everledgera do butelek, które zostały przez niego uwierzytelnione. Zawierają one znaczniki NFC, które łączą się z cyfrowym certyfikatem wieku i pochodzenia butelki, umieszczonym na blockchainie.

Everledger w tym roku połączył siły z wieloma markami. Największym partnerstwem była jednak współpraca z JD.com w ramach uwierzytelniania diamentów w Chinach oraz z domem mody Alexander McQueen.

Jak już jesteśmy przy temacie whiskey to warto przypomnieć o nowym projekcie Janusza Palikota. Ten polityk i aktywista ztokenizował beczki whiskey na platformie Rahima Blaka – mosaico. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat projektu “Beczki Palikota” zapraszamy do przeczytania naszego artykułu na ten temat.

whiskey blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.