Marketer OneCoin rozważa pójście na ugodę | Wiadomości | CrypS.

Marketer OneCoin rozważa pójście na ugodę

Redakcja
onecoin scam

Według piątkowych doniesień, osoba związana z systemem Ponziego OneCoin – Karl Sebastian Greenwood rozważa pójście na ugodę z prokuraturą.

Marketer OneCoin idzie na ugodę

W piątek obrońca Karla Sebastiana Greenwooda i amerykańscy prokuratorzy poinformowali sędziego Manhattanu Edgardo Ramosa, że obie strony rozważają ugodę. Ten guru marketingu został oskarżony w 2018 roku o udział w scamie OneCoin.

Greenwood – który obecnie stoi w obliczu pięciu zarzutów, w tym prania brudnych pieniędzy, oszustw i spisku – został opisany w poprzednim postępowaniu cywilnym jako “publiczna twarz OneCoin”. Greenwood był odpowiedzialny za uruchomienie OneCoin i nakłanianie do inwestycji w projekt, który ostatecznie wyłudził miliardy dolarów od inwestorów na całym świecie.

Prokuratura zarzuca Greenwoodowi “składanie fałszywych oświadczeń i składanie fałszywych oświadczeń nakłaniających osoby prywatne na całym świecie […], co doprowadziło do otrzymania ponad 1 miliarda dolarów z funduszy inwestorów”.

W czasie współpracy z OneCoin marketer działał poza Szwecją, a w 2018 roku został aresztowany w Tajlandii.

Greenwood ma szczęście, że żyje?

Greenwood aktualnie przebywa w więzieniu na Manhattanie czekając na proces lub ewentualną ugodę. Głowa całej operacji, czyli Ruja “Cryptoqueen” Ignatova, cały czas pozostaje na wolności. Sprawa OneCoin i jej następstwa są jednym z najbardziej głośnych tematów w branży. Na podstawie OneCoin powstaje nawet film, w którym zagra Kate Winslett.

Pomimo trwającego procesu, Greenwood powinien uważać się za szczęściarza: osobisty prawnik Ignatovy Mark S. Scott w listopadzie stracił licencję prawniczą, a dwaj inni promotorzy zaangażowani w promocję OneCoin zostali znalezieni martwi w Meksyku.

onecoin scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.