Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 21.09.2021
 • Sorare zdobywa finansowanie w wysokości 680 mln USD
  Francuska platforma futbolowa NFT Sorare zakończyła rundę finansowania serii B o wartości 680 milionów dolarów, kierowaną przez japońskiego giganta telekomunikacyjnego SoftBank. Założona w 2018 roku firma Sorare jest teraz wyceniana na 4,3 miliarda dolarów.
 • Solana podała przyczynę zastoju w zeszłym tygodniu
  Deweloperzy Solany opublikowali wstępny raport na temat zeszłotygodniowych przyczyn awarii na dużą skalę.
 • Prezydent Turcji wypowiada wojnę kryptowalutom
  W miarę jak Bitcoin zyskuje coraz większą akceptację rynku, niektórym rządom się to nie podoba. Przykładem może być Turcja. W ostatnią sobotę, prezydent Tayyip Erdogan wypowiedział wojnę kryptowalutom.
 • Tweet uczestnika Mainnet 2021 wzmaga obawy o zaostrzenie kontroli krypto
  W poniedziałek rano, wśród zamieszania związanego z konferencją kryptowalutową Mainnet 2021 w Nowym Jorku, jeden z uczestników opublikował tweeta, w którym informował, że był świadkiem, jak jeden z prelegentów przed wejściem na scenę „otrzymał wezwanie z SEC”.
 • Burger King rozpoczyna kampanię NFT – Keep It Real Meals
  Globalna sieć fast foodów Burger King ogłosiła wydanie kolekcji NFT w ramach swojej inicjatywy marketingowej Keep It Real Meals, w której biorą udział artyści muzyczni jak Nelly, Anitta i LILHUDDY. Projekt został zrealizowany we współpracy z rynkiem Sweet NFT. Podczas kampanii na pudełkach żywnościowych Burger Kinga w USA pojawią się kody QR, aby odblokować NFT z kolekcji trzech celebrytów.
 • Brazylijski bank BTG Pactual od teraz sprzedaje bitcoiny
  Czołowy brazylijski bank inwestycyjny BTG Pactual uruchomił nową platformę umożliwiającą klientom dokonywanie bezpośrednich inwestycji w kryptowaluty. Platforma Mynt banku pozwala obecnie użytkownikom na zakup BTC i ETH, jednak BTG zamierza uruchomić obsługę dodatkowych aktywów kryptowalutowych w przyszłości.
 • pNetwork ofiarą hacku. Napastnik wyprowadził 277 BTC
  Międzyłańcuchowy protokół DeFi pNetwork padł ofiarą hakerów. Nieznany sprawca wykorzystał błąd w kodzie, dzięki czemu udało mu się wyprowadzić 277 BTC.
 • Strach na globalnych rynkach powoduje spadki na kryptowalutach
  Globalne rynki finansowe reagują na obawy związane z niewypłacalnością największego chińskiego dewelopera China Evergrande. Spadki dotknęły także kryptowaluty, które zaliczają się do ryzykownych aktywów skorelowanych z tradycyjnymi giełdami.
 • Amerykańscy regulatorzy oskarżyli Celsius Network. CEO odpiera zarzuty
  Amerykańscy regulatorzy wszczęli postępowanie przeciwko popularnemu krypto pożyczkodawcy – Celsius Network. Firma miała naruszyć lokalne przepisy dotyczące papierów wartościowych. Dyrektor generalny projektu szybko zaprzeczył tym zarzutom, zapewniając, że wszystkie usługi protokołu póki co będą działać tak jak zawsze.
 • Peter Schiff przewiduje rychłe załamanie rynku kryptowalut
  Zwolennik złota Peter Schiff po raz kolejny skrytykował bitcoina i przewiduje rychły koniec „bańki kryptowalutowej”. Na Twitterze napisał: „Obecnie jest ponad 12 000 tokenów, z których 84 ma obecnie kapitalizację rynkową przekraczającą 1 miliard dolarów. W bitcoinie nie ma nic specjalnego. Podaż Altcoina będzie rosła, aż pęknie bańka kryptowalutowa. Podaż przewyższy popyt, a ceny spadną prawie z dnia na dzień ”.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 21.09.2021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.