Solana podała przyczynę zastoju w zeszłym tygodniu | Wiadomości | CrypS.

Solana podała przyczynę zastoju w zeszłym tygodniu

Konrad Juszczyk
solana problemy

Deweloperzy Solany opublikowali wstępny raport na temat przyczyn awarii na dużą skalę.

Problem z Solaną (SOL)

Po tym, jak cena natywnego tokena projektu Solana (SOL) wzrosła pięciokrotnie, w projekt 14 września uderzył poważny problem, która spowodował przejście blockchainu sieci w tryb offline na około 17 godzin. Według raportu sieć wróciła do pełnej funkcjonalności w niecałe 24 godziny i żadne środki nie zostały utracone, jednak użytkownicy sieci zostali zostawieni z wieloma pytaniami odnośnie problemu.

Zastój rozpoczął się wraz z uruchomieniem oferty na DEXie hostowanym na Solanie. W tym przypadku IDO dotyczyło Grape Protocol, powszechnie używanego zestawu narzędzi Solana dla programistów DeFi. Sieć została przytłoczona transakcjami generowanymi przez boty, które najwyraźniej próbowały utorować sobie drogę do sukcesu w ofercie tokenów.

Według programistów przepełniona pamięć doprowadziła do awarii „wielu walidatorów”, spowolnienia i ostatecznie zatrzymania sieci. Natychmiast po ponownym uruchomieniu 15 września programiści Solana wyjaśnili, że transakcje przepełniły kolejkę przetwarzania, a brak priorytetyzacji wiadomości krytycznych doprowadził do rozwidlenia sieci. W raporcie jednak użyto słów, które świadczą o tym, że realnym problemem mógł być atak DDoS. Szczegółowy raport pojawi się w nadchodzących tygodniach.

solana problemyreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.