Tweet uczestnika Mainnet 2021 wzmaga obawy o zaostrzenie kontroli krypto | Wiadomości | CrypS.

Tweet uczestnika Mainnet 2021 wzmaga obawy o zaostrzenie kontroli krypto

Mariusz Przepiórka
sprawiedliwość prawo regulator regulacje ustawa kryptowaluty

W poniedziałek rano, wśród zamieszania związanego z konferencją kryptowalutową Mainnet 2021 w Nowym Jorku, jeden z uczestników opublikował tweeta, w którym informował, że był świadkiem, jak jeden z prelegentów przed wejściem na scenę „otrzymał wezwanie z SEC”.

Wpis wywołał falę spekulacji na temat wiarygodności tego twierdzenia, odbiorcy rzekomego wezwania i szerszego aspektu, w którym Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wykorzystuje wydarzenie kryptowalutowe jako okazję do prowadzenia dochodzeń.

Organizator zdaje się potwierdzać plotki

Próby niezależnego potwierdzenia prawdziwości tego twierdzenia nie powiodły się, a uczestnik imprezy, inwestor Slava Rubin, nie zareagował na prośbę o komentarz. Kilku uczestników, z którymi rozmawiali przedstawiciele portalu The Block, powiedziało, że według ich informacji, wiele osób otrzymało wezwania podczas wydarzenia.

Ryan Selkis, dyrektor generalny firmy Messari stojącej za wydarzeniem, zdawał się potwierdzać, że podczas wydarzenia wręczono wezwanie. Przedstawiciel SEC poproszony przez portal The Block o komentarz w sprawie pogłosek, podzielił się katalogiem publicznych wydarzeń oraz zapisem przemówienia przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera, wygłoszonego podczas wydarzenia w Waszyngtonie.

W ostatnich miesiącach amerykańskie organy regulacyjne na poziomie stanowym i federalnym zwiększyły swoją aktywność w przestrzeni kryptowalutowej. W zeszłym tygodniu kontroli prowadzonej przez kilka organów nadzorczych została poddana firma Celsius, pożyczkodawca kryptowalutowy.

Stablecoiny również na celowniku regulatorów

Na poziomie krajowym Gensler coraz głośniej mówi o zainteresowaniu agencji nadzorowaniem działalności firm kryptowalutowych, w tym także w przestrzeni zdecentralizowanych finansów (DeFi). Zasugerował on, że pożyczki depozytowe i usługi stakingowe mogą również podlegać pod zakres kompetencji jego agencji. W niedalekiej przyszłości ma również zostać opublikowany rządowy raport na temat stablecoinów, prowadzony przez Departament Skarbu USA, który także może posłużyć jako trampolina do dalszych działań na tym froncie.

sprawiedliwość prawo regulator regulacje ustawa kryptowaluty
reklama
reklama