Brazylijski bank BTG Pactual od teraz sprzedaje bitcoiny | Wiadomości | CrypS.

Brazylijski bank BTG Pactual od teraz sprzedaje bitcoiny

Redaktor: Albert Czajkowski
Brazylijski bank BTG Pactual od teraz sprzedaje bitcoiny

Czołowy brazylijski bank inwestycyjny BTG Pactual uruchomił nową platformę umożliwiającą klientom dokonywanie bezpośrednich inwestycji w kryptowaluty. Platforma Mynt banku pozwala obecnie użytkownikom na zakup BTC i ETH, jednak BTG Pactual zamierza uruchomić obsługę dodatkowych aktywów kryptowalutowych w przyszłości.

Bank inwestycyjny sprzedaje kryptowaluty

Andre Porthilo, dyrektor ds. aktywów cyfrowych w BTG Pactual, stwierdził, że w pierwszym momencie platforma obsłuży dwa największa aktywa na rynku kryptowalutowym, ale z czasem włączona zostanie obsługa pozostałych altcoinów. Dodał, że bank w ten sposób stworzy kompleksową platformę kryptowalutową opartą na technologii blockchain. Dyrektor generalny BTG Pactual Roberto Sallouti określił powstanie platformy Mynt jako odpowiedź na popyt ze strony klientów, którzy chcą handlować kryptowalutami.

Sallouti dodał, że na platformie Mynt znajdą się również treści edukacyjne mające na celu informowanie nowych użytkowników o kryptowalutach i technologii blockchain. – Jest to nowa klasa aktywów, dlatego zaoferujemy treści, które będą edukować i informować naszych klientów o tych aktywach i technologii – powiedział Sallouti.

Bank chce zwiększyć wiarygodność sektora kryptowalut

Według lokalnego dziennika The Rio Times, uruchomienie platformy Mynt sprawia, że BTG Pactual staje się pierwszą dużą brazylijską instytucją finansową, która pozwala swoim klientom „bezpośrednio uczestniczyć” w rynkach aktywów kryptowalutowych. Porthilo zapewnił, że status banku jako regulowanego zarówno przez Brazylijską Komisję Papierów Wartościowych, jak i lokalny bank centralny, nada wiarygodności rozwijającemu się w kraju sektorowi kryptowalut.

Mynt nie jest pierwszym wejściem brazylijskiego banku w sektor kryptowalut. W 2019 roku BTG uruchomił swój token bezpieczeństwa ReitBZ zabezpieczony nieruchomościami. Wcześniej kilka lat poświęcono na analizę sektora aktywów cyfrowych. W kwietniu tego roku BTG Pactual stał się również pierwszym brazylijskim bankiem inwestycyjnym, który uruchomił kryptowalutowy fundusz inwestycyjny (Bitcoin 20 Multi-Market Investment Fund).

Brazylijski bank BTG Pactual od teraz sprzedaje bitcoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.