Platforma NFT Sorare zdobywa finansowanie w wysokości 680 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Platforma NFT Sorare zdobywa finansowanie w wysokości 680 mln USD

Konrad Juszczyk
współpraca Sorare z Bayernem Monachium

Założona w 2018 roku firma Sorare jest teraz wyceniana na 4,3 miliarda dolarów.

Sorare otrzymuje 680 milionów dolarów

Francuska platforma futbolowa NFT Sorare zakończyła rundę finansowania serii B o wartości 680 milionów dolarów, kierowaną przez japońskiego giganta telekomunikacyjnego SoftBank. Otrzymane środki firma przeznaczy na otwarcie biura w Stanach Zjednoczonych, rozszerzenie działalności o nowe sporty oraz stworzenie aplikacji mobilnej. Warto podkreślić, że Sorare zebrało 50 milionów dolarów serii A w lutym zeszłego roku, kierowane przez firmę venture capital Benchmark.

Czym jest Sorare?

Sorare jest platformą, która wypełnia lukę między grami, kolekcjonerstwem oraz użytecznością NFT. Sorare pozwala fanom wymieniać się kartami kolekcjonerskimi w formie niewymiennych tokenów (NFT) piłkarzy, takich jak Cristiano Ronaldo i Antoine Griezmann, które są wspierane przez blockchain Ethereum. Paryski startup osiągnął w tym roku 150 milionów dolarów sprzedaży kart. Obecnie Sorare posiada 600 000 zarejestrowanych użytkowników i licencjonowanych graczy z ponad 180 organizacjami piłkarskimi, w tym Real Madryt, Liverpool i Juventus.

Gra NFT Sorare
współpraca Sorare z Bayernem Monachiumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.