pNetwork ofiarą hacku. Napastnik wyprowadził 277 BTC | Wiadomości | CrypS.

pNetwork ofiarą hacku. Napastnik wyprowadził 277 BTC

Zerelik Maciej
pnetwork hack

Międzyłańcuchowy protokół DeFi pNetwork padł ofiarą hakerów. Nieznany sprawca wykorzystał błąd w kodzie, dzięki czemu udało mu się wyprowadzić 277 BTC.

Jak ogłosił zespół stojący za projektem, haker „był w stanie wykorzystać błąd w bazie kodowej i zaatakować pBTC na Binance Smart Chain (BSC)”.

Ostatecznie udało mu się przejąć 277 bitcoinów, z których większość była zabezpieczeniem. Nawet przy dzisiejszych cenach, gdy kryptowaluta w ciągu 24 godzin spadła o 4000 dolarów, ta pokaźna ilość jest warta aż 12 milionów dolarów.

Projekt poinformował później, że zidentyfikował błąd, zaproponował poprawkę i czeka, aż „wszyscy ją przejrzą”. pNetwork zapewnił również, że wszystkie inne mosty w jego sieci nie zostały naruszone, a pozostałe środki są bezpieczne.

Zespół wystosował również wiadomość do hakerów, w której zaoferował nagrodę w wysokości 1,5 miliona dolarów, jeśli zwrócą oni cały łup.

Choć pNetwork przyznał, że szanse na taki scenariusz są niewielkie, nie byłby to precedens. Taka sytuacja miała miejsce podczas hacku Poly Network. Haker najpierw wyprowadził z projektu ponad 600 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Ostatecznie jednak zwrócił wszystkie środki, a nawet odmówił przyjęcia oferowanego bounty.

Natywna kryptowaluta pNetwork – PNT – w skali 24-godzinnej zanurkowała o 20% i obecnie handluje poniżej 1 USD.

pnetwork hack
reklama
reklama