Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 21.01.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 21.01.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 21.01.22]
 • Kryptowaluty tematem przesłuchania w amerykańskim Kongresie
  W Podkomisji ds. nadzoru energii i handlu amerykańskiego Kongresu odbyło się przesłuchanie ekspertów dotyczące pomysłów na uregulowanie zużycia energii wykorzystywanej do wydobywania kryptowalut.
 • Rząd Indii potrzebuje więcej czasu na dopracowanie ustawy kryptowalutowej
  Według doniesień indyjskiego The Economic Times, urzędnicy rządowi zapowiedzieli, że prace nad projektem ustawy kryptowalutowej wymagają więcej czasu, ponieważ jest to bardzo złożony temat. W związku z tym jest mało prawdopodobne, aby ustawa była procedowana na najbliższej sesji parlamentu.
 • Spadki na rynku kryptowalut. Bitcoin osiąga 6-miesięczne minimum
  W piątek doszło do spadków na rynku kryptowalut. Cena bitcoina zeszła do 6-miesięcznego minimum na poziomie 38 261 USD. Doprowadziło to także do znacznej likwidacji pozycji z dźwignią.
 • Indonezja: kolejna fatwa przeciwko kryptowalutom
  Jak poinformował raport CNBC Indonesia, Rada Tarjih wraz z Central Executive Tajdid of Muhammadiyah wydała nową fatwę skierowaną przeciwko kryptowalutom. Aktywa cyfrowe, takie jak np. bitcoin, zostały uznane za niezgodne z prawem muzułmanów.
 • Bank Rosji chce zakazu stosowania bitcoinów
  Bank Rosji wydał w czwartek raport o nazwie „Ryzyka kryptowalut i możliwe środki regulacyjne”. W raporcie regulator zaproponował wprowadzenie zakazu emisji, obrotu i wymiany kryptowalut. W jego ocenie, aktywa te mogą zastępować pieniądze, jednakże wykorzystywane są w szczególności do nielegalnych działań.
 • Facebook i Instagram umożliwią handel NFT
  Wygląda na to, że Meta podejmuje kolejne kroki w dążeniu do stworzenia własnego metaverse. Według raportu Financial Times, gigant mediów społecznościowych stojący za Facebookiem i Instagramem przygotowuje się do uruchomienia funkcji, która pozwoli użytkownikom wyświetlać NFT na ich kontach w mediach społecznościowych.
 • Crypto.com potwierdza hack. Nie podaje jednak przyczyny
  Crypto.com potwierdziło, że zostało zhakowane na 34 miliony dolarów. Platforma nie potrafi jednak wyjaśnić w jaki sposób napastnik był w stanie obejść dwuskładnikowe uwierzytelnianie kont i ukraść fundusze.
 • Binance prowadzi rozmowy z FC Barceloną w sprawie umowy sponsorskiej
  Binance, wiodąca na świecie giełda kryptowalut, ma już szerokie portfolio sponsoringu sportowego. Już wkrótce może do niego dołączyć hiszpański gigant FC Barcelona.
 • Twitter uruchomił funkcję zdjęć profilowych w NFT
  Twitter uruchomił swoją długo oczekiwaną funkcję zdjęcia profilowego NFT dla subskrybentów Twitter Blue. Pozwala ona użytkownikom połączyć swoją kolekcję NFT z profilem na Twitterze i otrzymać zdjęcie profilowe NFT w kształcie sześciokąta jako dowód autentyczności.
 • Fed przedstawia długo oczekiwany raport dot. CBDC
  Amerykańska Rezerwa Federalna opublikowała długo oczekiwany dokument przeglądowy dot. cyfrowych walut banku centralnego, znanych również jako CBDC.
 • Jim Cramer twierdzi, że Dogecoin to papier wartościowy
  Jim Cramer ostrzegł swoich zwolenników przed Dogecoinem, twierdząc, że jest to papier wartościowy. Jednak według twórcy monety, nie spełnia ona kryteriów Testu Howeya.
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 21.01.22]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.