Twitter uruchomił funkcję zdjęć profilowych w NFT | Wiadomości | CrypS.

Twitter uruchomił funkcję zdjęć profilowych w NFT

Zerelik Maciej
Czy Twitter będzie zintegrowany z Lightning Network?

Twitter uruchomił swoją długo oczekiwaną funkcję zdjęcia profilowego NFT dla subskrybentów Twitter Blue. Pozwala ona użytkownikom połączyć swoją kolekcję NFT z profilem na Twitterze i otrzymać zdjęcie profilowe NFT w kształcie sześciokąta jako dowód autentyczności.

Twitter ogłosił uruchomienie funkcji zdjęcia profilowego NFT dla użytkowników Twitter Blue, płatnego członkostwa, które oferuje pewne ekskluzywne funkcje. Użytkownicy połączą swoje portfele kryptowalutowe z Twitterem, który następnie zweryfikuje posiadane przez nich NFT.

Zdjęcia profilowe NFT będzie można rozpoznać po ich charakterystycznym sześciokątnym kształcie, w przeciwieństwie do koła stosowanego w standardowych zdjęciach.

Konto Twitter Blue zaprezentowało funkcję w akcji, a także udostępniło prosty przewodnik wyjaśniający jak ustawić zdjęcie profilowe NFT.

Jak na razie, funkcja obsługuje tylko NFT na Ethereum. Co więcej, mogą z niej korzystać tylko użytkownicy iOS. Jednak zdjęcia profilowe NFT w kształcie sześciokąta będą wyświetlane na wszystkich platformach.

Dzisiejsze uruchomienie jest częścią szerszej strategii Twittera polegającej na włączeniu technologii blockchain do swojego modelu biznesowego. W listopadzie ubiegłego roku firma utworzyła zespół ds. kryptowalut, który skupił się na integracji aplikacji Web3.

Było to jeszcze zanim Jack Dorsey ogłosił swoją rezygnację z Twittera. Od tego czasu wykonał on kilka wyraźnych ruchów w przestrzeni kryptowalutowej. Po pierwsze zmienił nazwę swojej innej ogromnej firmy, dostawcy płatności Square, na Block. Kontynuował również swoje wsparcie dla ekosystemu Bitcoin ogłaszając na początku tego miesiąca swój nowy fundusz dla deweloperów.

Czy Twitter będzie zintegrowany z Lightning Network?
reklama
reklama