Rząd Indii potrzebuje więcej czasu na dopracowanie ustawy kryptowalutowej | Wiadomości | CrypS.

Rząd Indii potrzebuje więcej czasu na dopracowanie ustawy kryptowalutowej

Mariusz Przepiórka
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Według doniesień indyjskiego The Economic Times, urzędnicy rządowi zapowiedzieli, że prace nad projektem ustawy kryptowalutowej wymagają więcej czasu, ponieważ jest to bardzo złożony temat. W związku z tym jest mało prawdopodobne, aby ustawa była procedowana na  najbliższej sesji parlamentu.

Rząd Indii zamierza przeprowadzić dodatkowe konsultacje, aby zbudować konsensus w sprawie ram regulacyjnych dla kryptowalut – wskazano w artykule, powołując się na anonimowych urzędników. Jeden z wysokich urzędników w ministerstwie finansów przyznał: „Projekt ustawy kryptowalutowej może nie zostać wprowadzony na najbliższej sesji budżetowej. To złożony temat, który wymaga więcej czasu”.

Projekt ustawy o kryptowalutach miał być rozpatrywany podczas zimowej sesji parlamentu, ale nie trafił wówczas pod obrady. Rząd nadal pracuje nad projektem ustawy, a urzędnik wyjaśnił również, że władze chcą poczekać na dane techniczne z Banku Rezerw Indii (RBI) po pilotażowym uruchomieniu waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Oczekuje się, że pilotażowy projekt zostanie przeprowadzony w najbliższych miesiącach.

Bank centralny proponuje całkowity zakaz

Bank centralny Indii zalecił wprowadzenie całkowitego zakazu kryptowalut. Na ostatnim posiedzeniu zarząd RBI wskazał, że częściowy zakaz nie zadziała. Bank centralny wielokrotnie ostrzegał o zagrożeniach, jakie kryptowaluty stwarzają dla systemu finansowego kraju.

Na początku tego tygodnia premier Indii Narendra Modi wezwał do globalnej współpracy, aby stawić czoła wyzwaniom związanym z kryptowalutami. Tymczasem indyjski przemysł kryptowalutowy domaga się jasności podatkowej. Indyjski Generalny dyrektoriat ds. podatku od towarów i usług (DGGI) przeprowadził niedawno działania wymierzone w giełdy kryptowalutowe i odkrył przypadki „masowego” uchylania się od płacenia podatku od towarów i usług (GST).

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach
reklama
reklama