Jim Cramer twierdzi, że Dogecoin to papier wartościowy | Wiadomości | CrypS.

Jim Cramer twierdzi, że Dogecoin to papier wartościowy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dogecoin

Jim Cramer ostrzegł swoich zwolenników przed Dogecoinem, twierdząc, że jest to papier wartościowy. Jednak według twórcy monety, nie spełnia ona kryteriów Testu Howeya.

Wszystko zaczęło się od jego tweeta:

Słowa te wywołały burzę. Jednak Billy Markus, twórca Dogecoina napisał:

Krótko mówiąc, z technicznego punktu widzenia Dogecoin działa jak Bitcoin, częściowo dlatego, że na początku był satyryczną emulacją BTC. Ponadto, to ile DOGE jest wydobywane nie jest tajemnicą, ponieważ jest to zapisane w kodzie blockchaina.

Jeśli chodzi o to, czy jest to papier wartościowy, czy nie, Billy Marcus wspomina o teście Howeya.

Test Howeya

Założyciel twierdzi, że Dogecoin nie jest papierem wartościowym, ponieważ nie spełnia testu Howeya. Jest to test, który prawo Stanów Zjednoczonych stosuje od 1946 roku w celu określenia, czy dane aktywo jest papierem wartościowym.

Opiera się on na 4 kryteriach:

  • istnienie kontraktu inwestycyjnego;
  • utworzenie przedsiębiorstwa;
  • obietnica zysku;
  • pracy osób trzecich w celu oferty.

Tak więc papierem wartościowym jest inwestycja pieniędzy w przedsiębiorstwo z nadzieją na osiągnięcie zysku dzięki wysiłkom innych.

Kryteriów tych nie spełnia Dogecoin, który nie jest umową inwestycyjną, nie jest nawet przedsiębiorstwem, nie obiecuje zysków, a jego sukces zależy od wysiłków dewelopera.

 

 

dogecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.