Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 20.09.2021
 • Ktoś przeniósł 616 BTC nieaktywnych od 2012 roku
  Adres Bitcoin, który pozostawał praktycznie nieaktywny przez prawie dziewięć lat, dzisiaj wykazał oznaki życia. Jego właściciel przeniósł 616 bitcoinów do innego portfela.
 • Salwador kupuje dodatkowe 150 BTC podczas dołku
  Prezydent Salwadoru Nayyib Bukele powiedział, że rząd nabył dodatkowe 150 BTC w wyniku spadku cyfrowego złota do 45 000 USD.
 • Były szef rosyjskiej giełdy WEX aresztowany w Polsce
  Według doniesień Gazety Wyborczej, były szef giełdy kryptowalut WEX Dmitrij Wasiliew przebywa w areszcie w Warszawie. Rosjanin, który jest poszukiwany przez śledczych z kilku krajów w związku z defraudacją 450 mln USD, miał zostać zatrzymany 11 sierpnia na lotnisku w Warszawie.
 • Współzałożyciel SushiSwap 0xMaki ustępuje z funkcji lidera
  Współzałożyciel zdecentralizowanej giełdy SushiSwap i lider projektu – 0xMaki, ustąpił ze swojej funkcji. Chce on bowiem, aby platforma stała się jak najbardziej zdecentralizowana
 • Coinbase otwiera usługę brokerską
  Notowana na Nasdaq giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że ​​otwiera platformę brokerską Coinbase Prime dla wszystkich inwestorów instytucjonalnych.
 • Zużycie energii przez sieć Bitcoina w tym roku już przekroczyło poprzedni rok
  W ostatnich miesiącach zaczęło pojawiać się coraz więcej obaw dot. zużycia energii przez Bitcoina. I wygląda na to, że nie bez powodu. Według najnowszej analizy, sieć zużyła już więcej energii niż przez cały ubiegły rok.
 • Prawne regulacje stablecoinów coraz bliżej
  New York Times opublikował artykuł poświęcony stablecoinom, w którym przedstawiono najważniejsze opcje, jakimi dysponują organy regulacyjne, aby objąć ten rodzaj aktywów kontrolą prawną. Ostatnio uregulowanie statusu stablecoinów stało się jednym z głównych tematów amerykańskich środowisk finansowych.
 • Revolut zapłaci za swoje największe biuro w Bitcoinach
  Revolut – który po pozyskaniu 800 milionów dolarów w rundzie inwestycyjnej tego lata stał się największym neo bankiem w Wielkiej Brytanii – ogłosił, że podpisał umowę z WeWork. Co więcej, firma zapłaci za przestrzeń biurową w Bitcoinach. Póki co nie została ujawniona kwota transakcji.
 • Binance sprawdzane pod kątem potencjalnego wykorzystywania informacji i manipulacji rynku
  Bloomberg poinformował w piątek, że szerokie śledztwo rządu USA w sprawie operatora giełdy kryptograficznej Binance poszerzyło się o temat czy giełda lub jej pracownicy skorzystali na wykorzystaniu swoich klientów.
 • Departament Skarbu USA wprowadzi sankcje wymierzone w ransomware
  Według doniesień Wall Street Journal, Departament Skarbu USA pod kierownictwem Bidena planuje wprowadzić sankcje, które mają zapobiec atakom ransomware.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 20.09.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.