Ktoś przeniósł 616 BTC nieaktywnych od 2012 roku | Wiadomości | CrypS.

Ktoś przeniósł 616 BTC nieaktywnych od 2012 roku

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej

Adres Bitcoin, który pozostawał praktycznie nieaktywny przez prawie dziewięć lat, dzisiaj wykazał oznaki życia. Jego właściciel przeniósł 616 bitcoinów do innego portfela.

W dniu 10 grudnia 2012 roku, na adres ten trafiło 616.2004 BTC. W tamtym czasie Bitcoin był wart 13.30 USD, a cała transakcja opiewała na kwotę około 8195 USD. Jednakże dziś, BTC oscyluje w granicach 47 000 USD, tak więc wartość portfela wzrosła do 29,4 milionów USD.

Zgodnie z eksploratorem blockchain Blockchain.com, “starożytny” bitcoin został przeniesiony dzisiaj o godzinie 05:50 UTC. Wartość całego adresu wzrosła o 0.00001 BTC poprzez 21 niewielkich transakcji, które trafiły do portfela w ciągu dwunastu lat. Oznacza to, że jego właściciel zarobił dodatkowe 47 centów.

Około dekady temu, kiedy na portfel trafiło 616 Bitcoinów, był on jedynie drobną płotką. Jednak przy dzisiejszych cenach, bezapelacyjnie zmienił on swoją rangę na wieloryba.

Inne uśpione Bitcoiny

Na początku tego roku, portfel uśpiony od czerwca 2010 roku zawierający BTC warte 5 mln USD z powrotem stał się aktywny.

W zeszłym roku portfel zawierający Bitcoiny wykopane w lutym 2009 roku – miesiąc po wydobyciu bloku genezy – zrealizował zysk 500 000 dolarów. Transakcja ta wywołała (bezpodstawne) spekulacje, że miał z nią coś wspólnego twórca Bitcoina – Satoshi Nakomoto.

Firma Glassnode w grudniu 2020 roku prognozowała, że “straconych raz na zawsze” jest około 3 milionów BTC. Czy jednak na pewno? Skoro coraz więcej portfeli budzi się do życia, być może liczba ta jest w rzeczywistości sporo mniejsza.

Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.