Departament Skarbu USA wprowadzi sankcje wymierzone w ransomware | Wiadomości | CrypS.

Departament Skarbu USA wprowadzi sankcje wymierzone w ransomware

Zerelik Maciej
dapartament skarbu usa

Według doniesień Wall Street Journal, Departament Skarbu USA pod kierownictwem Bidena planuje wprowadzić sankcje, które mają zapobiec atakom ransomware.

Chociaż urzędnicy nie potwierdzili tych informacji, eksperci sugerują, że Skarb Państwa zamierza wprowadzić sankcje, które będą skierowane przeciwko konkretnym podmiotom i portfelom, a nie całej infrastrukturze kryptowalut.

Mogłoby to jednak obejmować karanie giełd, które obsługiwały płatności związane z ransomware. WSJ sugeruje, że takie działania miałyby „zakłócić zdolność takich firm do prowadzenia działalności” i „wystraszyć inne platformy kryptowalutowe, aby unikały takich transakcji.”

Prace nad przepisami trwają od czasu, gdy Skarb Państwa wydał ostrzeżenie w październiku 2020 r. Informowało ono firmy o o możliwych karach za ułatwianie przeprowadzania płatności ransomware. Następnie w kwietniu tego roku stworzono specjalną grupę zadaniową.

Według insiderów, sankcje mogą wejść w życie już w przyszłym tygodniu, choć póki co nie podano żadnej konkretnej daty.

Ataki ransomware spowodowały utratę 400 milionów dolarów w 2020 roku

Ransomware wciąż zwiększa swój zasięg. Według firmy Chainalysis, ofiary ransomware zapłaciły ponad 400 milionów dolarów w kryptowalucie w ciągu 2020 roku. Kwota ta jest ponad czterokrotnie wyższa od kwoty zapłaconej w 2019 roku, kiedy to napastnicy zebrali 93 miliony dolarów.

Do niedawnych głośnych incydentów należą ataki na rurociąg Colonial Pipeline i producenta mięsa JBS Foods. Ponadto, w październiku 2020 r. za cel obrano różne szpitale.

dapartament skarbu usa
reklama
reklama