Departament Skarbu USA wprowadzi sankcje wymierzone w ransomware | Wiadomości | CrypS.

Departament Skarbu USA wprowadzi sankcje wymierzone w ransomware

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dapartament skarbu usa

Według doniesień Wall Street Journal, Departament Skarbu USA pod kierownictwem Bidena planuje wprowadzić sankcje, które mają zapobiec atakom ransomware.

Chociaż urzędnicy nie potwierdzili tych informacji, eksperci sugerują, że Skarb Państwa zamierza wprowadzić sankcje, które będą skierowane przeciwko konkretnym podmiotom i portfelom, a nie całej infrastrukturze kryptowalut.

Mogłoby to jednak obejmować karanie giełd, które obsługiwały płatności związane z ransomware. WSJ sugeruje, że takie działania miałyby “zakłócić zdolność takich firm do prowadzenia działalności” i “wystraszyć inne platformy kryptowalutowe, aby unikały takich transakcji.”

Prace nad przepisami trwają od czasu, gdy Skarb Państwa wydał ostrzeżenie w październiku 2020 r. Informowało ono firmy o o możliwych karach za ułatwianie przeprowadzania płatności ransomware. Następnie w kwietniu tego roku stworzono specjalną grupę zadaniową.

Według insiderów, sankcje mogą wejść w życie już w przyszłym tygodniu, choć póki co nie podano żadnej konkretnej daty.

Ataki ransomware spowodowały utratę 400 milionów dolarów w 2020 roku

Ransomware wciąż zwiększa swój zasięg. Według firmy Chainalysis, ofiary ransomware zapłaciły ponad 400 milionów dolarów w kryptowalucie w ciągu 2020 roku. Kwota ta jest ponad czterokrotnie wyższa od kwoty zapłaconej w 2019 roku, kiedy to napastnicy zebrali 93 miliony dolarów.

Do niedawnych głośnych incydentów należą ataki na rurociąg Colonial Pipeline i producenta mięsa JBS Foods. Ponadto, w październiku 2020 r. za cel obrano różne szpitale.

dapartament skarbu usareklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.