Współzałożyciel SushiSwap 0xMaki ustępuje z funkcji lidera | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel SushiSwap 0xMaki ustępuje z funkcji lidera

Redakcja
SushiSwap mogło zaoszczędzić 350 mln USD dzięki etycznemu hakerowi

Współzałożyciel zdecentralizowanej giełdy SushiSwap i lider projektu – 0xMaki, ustąpił ze swojej funkcji. Chce on bowiem, aby platforma stała się jak najbardziej zdecentralizowana

W tweecie i poście na forum, pseudonimowy deweloper powiedział, że “zawsze dążył do tego, aby Sushi było pozbawione lidera” i zachęca do “decentralizacji tak bardzo, jak to tylko możliwe”.

0xMaki przejął nieoficjalną rolę lidera projektu w zeszłym roku, krótko po tym, jak założyciel projektu, Chef Nomi, zniknął z 14 milionami dolarów. Nomi zwrócił pieniądze wkrótce potem, ale 0xMaki zachował stanowisko lidera.

Pod przywództwem 0xMaki’ego, popularność platformy eksplodowała. Obecnie jest to ósmy co do wielkości DEX, w którym zablokowane są aktywa o wartości około 4,49 mld USD. Od tego czasu Sushi poszerzyło swoją ofertę produktów o produkty pożyczkowe i stakingowe.

Niemniej jednak 0xMaki stwierdził, że prowadzenie protokołu odbiło się na jego samopoczuciu.

Przedłożyłem Sushi nad moje zdrowie fizyczne i psychiczne, moje związki, moją rodzinę i moich przyjaciół.

Były lider rozważa również napisanie książki na temat swojego czasu spędzonego przy protokole zatytułowanej “Who doesn’t want a “The Social Network” based on Sushi/Defi?”. Co więcej, “prawdopodobnie dla zabawy sfragmentaryzuje swój NFT Bored Ape Yacht Club i rozda go społeczności”.

SushiSwap mogło zaoszczędzić 350 mln USD dzięki etycznemu hakerowireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.