Były szef rosyjskiej giełdy WEX aresztowany w Polsce | Wiadomości | CrypS.

Były szef rosyjskiej giełdy WEX aresztowany w Polsce

Mariusz Przepiórka
Były szef rosyjskiej giełdy WEX aresztowany w Polsce

Według doniesień Gazety Wyborczej, były szef giełdy kryptowalut WEX Dmitrij Wasiliew przebywa w areszcie w Warszawie. Rosjanin, który jest poszukiwany przez śledczych z kilku krajów w związku z defraudacją 450 mln USD, miał zostać zatrzymany 11 sierpnia na lotnisku w Warszawie.

Sprawa dopiero teraz ujrzała światło dzienne. Polski sąd tymczasowo aresztował Wasiliewa na 40 dni. Sprawa jest dość tajemnicza. Śledczy nie udzielają żadnych informacji, zasłaniając się tajemnicą postępowania. Wiadomo natomiast, że o ekstradycję Rosjanina wystąpił Kazachstan, ponieważ jedna z obywatelek tego kraju jest poszkodowana w wyniku defraudacji, której miał dokonać Wasiliew.

Z kont zniknęło 450 mln USD

Dmitrij Wasiliew był szefem giełdy kryptowalutowej WEX, która zajmowała się handlem bitcoinami. Według doniesień medialnych, z kont klientów zniknęło 450 mln USD. Środki należały do inwestorów z wielu krajów, w tym z Polski. Wasiliew w 2019 roku został zatrzymany we Włoszech, jednak wyszedł na wolność.

Poza Kazachstanem sprawą żywotnie zainteresowane są również rosyjskie służby oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. Rosja nie domaga się jednak ekstradycji Wasiliewa. Według mediów tropem w tej sprawie mogą być związki byłego szefa WEX z Konstantinem Małofiejewem, oligarchą i miliarderem, któremu zarzuca się finansowanie rosyjskich najemników uczestniczących w konflikcie zbrojnym w Donbasie.

Były szef rosyjskiej giełdy WEX aresztowany w Polscereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.