Binance sprawdzane pod kątem potencjalnego wykorzystywania informacji i manipulacji rynku | Wiadomości | CrypS.

Binance sprawdzane pod kątem potencjalnego wykorzystywania informacji i manipulacji rynku

Konrad Juszczyk
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Bloomberg poinformował w piątek, że szerokie śledztwo rządu USA w sprawie operatora giełdy kryptograficznej Binance poszerzyło się o temat czy giełda lub jej pracownicy skorzystali na wykorzystaniu swoich klientów.

Binance, które ostatnio było nękane przez regulatorów, jest obecnie przedmiotem dochodzenia w sprawie roszczeń dotyczących wykorzystywania informacji poufnych. Raport, który powołuje się na anonimowe źródła posiadające wiedzę na temat śledztwa, stwierdza, że ​​w sprawę zaangażowana jest Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC).

Co będzie dalej z Binance?

Chociaż nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów, odkąd rozpoczęło się dochodzenie Binance, jest to kolejna historia z długiej sagi, w której giełda została ostro skrytykowana przez organy regulacyjne i zmuszone do zamknięcia działalności w wielu krajach, takich jak Wielka Brytania, Malezja, Hongkong itp. z powodu braku licencji i zgodności.

Binance ze swojej strony desperacko próbuje ratować się od tego bałaganu, mianując dyrektorów generalnych dla każdego kraju, w którym chce go obsługiwać, i próbując stworzyć strukturę, która zadowoliłaby organy regulacyjne, a także zatrudniając pracowników, którzy posiadają duże doświadczenie w zakresie regulacji, jako część zespołu kierowniczego w celu wzmocnienia wizerunku giełdy. W piątek dla przykładu Binance zatrudnił byłego specjalistę ds. darknetu w Europolu, Nilsa Andersena Röeda, jako starszego dyrektora ds. audytu i dochodzeń.

Czy działania firmy wystarczą, aby uratować twarz i pozostać jedną z największych giełd kryptowalut?

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.