Revolut zapłaci za swoje największe biuro w Bitcoinach | Wiadomości | CrypS.

Revolut zapłaci za swoje największe biuro w Bitcoinach

Zerelik Maciej
Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutami

Revolut – który po pozyskaniu 800 milionów dolarów w rundzie inwestycyjnej tego lata stał się największym neo bankiem w Wielkiej Brytanii – ogłosił, że podpisał umowę z WeWork. Co więcej, firma zapłaci za przestrzeń biurową w Bitcoinach. Póki co nie została ujawniona kwota transakcji.

Nowe amerykańskie biuro w Dallas w Teksasie pomieści 300 pracowników i będzie to jak do tej pory największa powierzchnia biurowa firmy. Revolut zapłacił za przestrzeń za pomocą Bitcoina, aby podkreślić rosnącą wiarę firmy w kryptowaluty jako metodę płatności.

Zgodnie z oświadczeniem spółki, zapłata w krypto pozwala również uniknąć potrzeby korzystania z pośredników. To z kolei oszczędza firmie kosztownych opłat za międzynarodowe przekazy pieniężne.

WeWork, Revolut i kryptowaluty

WeWork ogłosił, że rozpoczął przyjmowanie płatności kryptowalutowych za swoje usługi jeszcze w kwietniu tego roku. Funkcjonalność ta była możliwa dzięki dostawcy krypto płatności BitPay. Pierwszą firmą, która zapłaciła za swoje biuro kryptowalutą, była amerykańska giełda kryptowalut Coinbase.

Od lutego Revolut przyjął stałą strategię elastycznej pracy, umożliwiając większości swoich pracowników wybór czy chcą pracować z biura, czy z domu. Partnerstwo z WeWork umożliwi również przekształcenie biur Revoluta w Berlinie, Dallas, Dublinie, Melbourne, Moskwie, Singapurze i Nowym Jorku w elastyczne miejsca co-workingowe.

Nowe biuro w Dallas jest kolejnym elementem elastycznych przestrzeni biurowych Revolut, nazywanych zbiorczo „RevLabs”. Około 70% powierzchni RevLabs będzie wykorzystywane na potrzeby pracy zespołowej: sesje burzy mózgów, szkolenia, miejsca spotkań, strefy ciszy i wymiany wiedzy.

Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutami
reklama
reklama