Salwador kupuje dodatkowe 150 BTC podczas dołku | Wiadomości | CrypS.

Salwador kupuje dodatkowe 150 BTC podczas dołku

Konrad Juszczyk
Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju

Prezydent Salwadoru Nayyib Bukele powiedział, że rząd nabył dodatkowe 150 BTC w wyniku spadku cyfrowego złota do 45 000 USD.

Salwador dokupuje bitcoiny

W sumie w krajowym funduszu bitcoin znajduje się już 700 BTC (blisko 32 miliony dolarów). W dniu wejścia ustawy o legalizacji pierwszej kryptowaluty, 7 września, rząd pozyskał 550 BTC, przy czym dokupił dziś 150 BTC. Bukele zarekomendował również swoim obserwatorom na Twitterze kupowanie bitcoina przy spadku kursu i nazwał to „radą prezydenta”.

Według Coin ATM Radar Salwador zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem liczby bitomatów po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W kraju, który zalegalizował pierwszą kryptowalutę, zainstalowano 205 bankomatów. Warto jednak przypomnieć, że nie wszystko jest takie kolorowe, na jakie wygląda. W stolicy Salwadoru nasiliły się protesty, a 15 września mieszkańcy podczas demonstracji przeciwko uznaniu cyfrowego złota za legalny środek płatniczy spalili bitomat.

Bitomaty w Salwadorze
Źródło: https://coinatmradar.com/countries/
Salwador rozdaje BTC obywatelom krajureklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.