Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 18.02.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 18.02.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 18.02.22]
 • Dyrektor generalny Terra wezwany do sądu
  Według doniesień portalu CoinDesk, sąd w Nowym Jorku nakazał firmie Terraform Labs i jej dyrektorowi generalnemu Do Kwonowi zastosowanie się do wezwań ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zostały one wydane w ramach dochodzenia organu w sprawie Mirror Protocol, projektu uruchomionego przez Terraform Labs.
 • Biden ma wydać rozporządzenie w sprawie kryptowaluty i CBDC
  Według doniesień medialnych, w przyszłym tygodniu Biały Dom ma wydać rozporządzenie, które skieruje agencje rządowe do zbadania różnych aspektów przestrzeni aktywów cyfrowych w celu stworzenia kompleksowych ram regulacyjnych.
 • Ukraina przyjmuje poprawioną ustawę o wirtualnych aktywach. NSSMC obejmie nadzór nad branżą krypto
  17 lutego Werchowna Rada Ukrainy przyjęła zaktualizowany projekt „Ustawy o wirtualnych aktywach”. Narodowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (NSSMC) obejmie nadzór nad branżą kryptowalut, podczas gdy bank centralny (NBU) zajmie się stablecoinami.
 • Binance po raz kolejny ma problemy. Tym razem w Izraelu
  Binance wstrzymał działania marketingowe wobec Izraelczyków i usunął obsługę języka hebrajskiego. Wszystko ze względu na interwencję izraelskiego urzędu ds. rynku kapitałowego.
 • Amerykański przedstawiciel proponuje projekt ustawy regulującej stablecoiny
  Reprezentant Stanów Zjednoczonych Josh Gottheimer opublikował wstępny projekt ustawy mającej na celu ustalenie jasnych definicji dotyczących stablecoinów opartych na amerykańskim dolarze.
 • FSB – kryptowaluty to zagrożenie dla globalnego systemu finansowego
  Szwajcarska organizacja Financial Stability Board (FSB) twierdzi, że kryptowaluty stanowią ryzyko dla światowego systemu finansowego. Prezes banku centralnego Holandii i jednocześnie przewodniczący FSB – Klass Knot, w swoim ostatnim raporcie naciskał na regulatorów, by stworzyli jasne zasady dotyczące aktywów cyfrowych.
 • Giełda Crypto.com uzyskała certyfikat ISO 22301:2019 od BSI
  Crypto.com jest pierwszą kryptowalutową spółką, która uzyskała certyfikat ISO 22301:2019. Został on przyznany firmie przez British Standards Institution (BSI). Certyfikat ten jest postrzegany jako standard dla zarządzania ciągłością działania (BCM).
 • Prezes Intela nazywa Bitcoina „kryzysem klimatycznym”
  CEO firmy Intel – Patrick Gelsinger, skrytykował wpływ Bitcoina na klimat podczas niedawnego wywiadu z Bloombergiem.
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 18.02.22]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.