Binance po raz kolejny ma problemy. Tym razem w Izraelu | Wiadomości | CrypS.

Binance po raz kolejny ma problemy. Tym razem w Izraelu

Redakcja
Binance

Binance wstrzymał działania marketingowe wobec Izraelczyków i usunął obsługę języka hebrajskiego. Wszystko ze względu na interwencję izraelskiego urzędu ds. rynku kapitałowego.

Największa na świecie giełda kryptowalutowa ponownie stanęła w obliczu kontroli regulacyjnej. Według czwartkowego raportu Globes, Izraelski Urząd Rynku Kapitałowego – organ rządowy odpowiedzialny za licencjonowanie giełd kryptowalut – poprosił Binance o złożenie wyjaśnień na temat swojej działalności w kraju. W raporcie jako powód interwencji podano, że giełda nie złożyła wniosku o licencję na działalność w Izraelu od Capital Market Regulatory Authority.

W odpowiedzi na uwagi CMA, Binance wstrzymało działania marketingowe dla obywateli Izraela i ograniczyło kilka funkcji. Według Bena Samocha, który prowadzi lokalną platformę mediów kryptowalutowych CryptoJungle, giełda usunęła obsługę języka hebrajskiego i wycofała możliwość robienia zakupów kartą przy pomocy izraelskiego szekla. Globes szacuje, że z giełdy korzysta około 200 000 Izraelczyków.

Zakres kontroli CMA nie jest jeszcze jasny. Jednak, sądząc po reakcji Binance, wydaje się, że firma jest przygotowana na najgorsze.

Organy regulacyjne na całym świecie wydały w zeszłym roku mnóstwo ostrzeżeń ws. Binance. W czerwcu 2021 roku brytyjski Financial Conduct Authority stwierdził, że giełda nie może podejmować żadnej regulowanej działalności, takiej jak oferowanie kontraktów terminowych lub handel instrumentami pochodnymi, bez uprzedniej pisemnej zgody agencji.

Dodatkowo, Binance ograniczył kontrakty terminowe i produkty pochodne w całej Europie.

Władze Malezji podjęły działania egzekucyjne przeciwko Binance w lipcu zeszłego roku, nakazując giełdzie wyłączenie strony internetowej Binance.com i aplikacji mobilnych w kraju. Malezyjska Komisja Papierów Wartościowych stwierdziła, że Binance naruszył ustawę o rynkach kapitałowych i usługach z 2007 roku.

Czy władze Izraela podejmą takie same działania jak Malezja, dopiero się okaże. Chociaż dyrektor generalny firmy, Changpeng Zhao, stwierdził wcześniej, że Binance będzie bardziej proaktywny w przestrzeganiu lokalnego prawa, giełda nadal napotyka podobne problemy regulacyjne do tych, z którymi borykała się wcześniej.i

Binancereklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.