Dyrektor generalny Terra wezwany do sądu | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor generalny Terra wezwany do sądu

Mariusz Przepiórka
Dyrektor generalny Terra wezwany do sądu

Według doniesień portalu CoinDesk, sąd w Nowym Jorku nakazał firmie Terraform Labs i jej dyrektorowi generalnemu Do Kwonowi zastosowanie się do wezwań ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zostały one wydane w ramach dochodzenia organu w sprawie Mirror Protocol, projektu uruchomionego przez Terraform Labs.

Kwon pozywa SEC w sprawie sięgającej maja ubiegłego roku, kiedy to otrzymał e-mail od Wydziału Egzekucji SEC. Sprawa dotyczy Mirror Protocol firmy Terra, zdecentralizowanej platformy finansowej (DeFi), na której można handlować i wybijać syntetyczne akcje, odzwierciedlające ceny największych korporacji, takich jak Tesla i Apple, stąd składnik „Mirror” (lustro) w nazwie.

Aktywa lustrzane śledzą cenę amerykańskich akcji na prawdziwym rynku akcji, wspierane przez system, który weryfikuje ceny w regularnych, bardzo krótkich odstępach czasu. Jeśli cena akcji idzie w górę w stosunku do jej bazowego zabezpieczenia, może to obniżenie wartości danego aktywa kryptowalutowego, chyba że stawka zostanie zwiększona. Dynamika kryptowalut jest jednak znacznie większa niż dynamika akcji.

Kwon kwestionuje wezwanie do sądu, które wymaga od niego złożenia zeznań przed amerykańskimi organami regulacyjnymi, powołując się na fakt, że jest mieszkańcem Korei Południowej. SEC twierdzi w pozwie, że Kwon otrzymał wezwanie, gdy wysiadał z windy podczas konferencji Mainnet. Kwon podważa to doręczenie i twierdzi, że SEC postępuje w ten sposób wbrew własnym regułom.

Dyrektor generalny Terra wezwany do sądureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.