Prezes Intela nazywa Bitcoina "kryzysem klimatycznym" | Wiadomości | CrypS.

Prezes Intela nazywa Bitcoina „kryzysem klimatycznym”

Zerelik Maciej
intel

CEO firmy Intel – Patrick Gelsinger, skrytykował wpływ Bitcoina na klimat podczas niedawnego wywiadu z Bloombergiem.

Pojedynczy wpis do księgi głównej Bitcoina zużywa wystarczająco dużo energii, aby zasilić twój dom przez prawie cały dzień. To jest kryzys klimatyczny.

– powiedział podczas wywiadu.

Wpływ Bitcoina na środowisko od dawna jest przedmiotem dyskusji. Według Uniwersytetu Cambridge, sieć BTC zużywa obecnie szacunkowo 125 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie. Jest to więcej niż w przypadku większości krajów świata, w tym Norwegii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Szwecji.

Inne badania przeprowadzone przez portal Decrypt wykazały również, że ślad węglowy Bitcoina był równoważny ponad 60 miliardom funtów spalonego węgla, średniemu zużyciu energii elektrycznej w 9 milionach domów w ciągu roku lub ponad 100 miliardom mil przejechanych przez przeciętny samochód osobowy.

Podczas wywiadu, CEO skorzystał również z okazji, aby promować własny chip miningowy. Gelsinger sam opisał go jako produkt, który pomoże rozwiązać opisany powyżej „problem klimatu”.

Intel wchodzi w wydobycie kryptowalut

Gelsinger powiedział, że Intel wkrótce przedstawi swój nowy chip wydobywczy, który będzie mniej szkodliwy dla środowiska. Starszy wiceprezes Intela, Raja M. Koduri, powiedział w zeszłym tygodniu, że układ ten „ma ponad 1000x lepszą wydajność na wat niż główne procesory graficzne dla górnictwa opartego na SHA-256”.

Oczekuje się również, że Intel ujawni więcej szczegółów na temat energooszczędnego chipu podczas tegorocznej konferencji International State Circuits Conference (ISCC).

Tak więc, podczas gdy komentarze Gelsingera na temat wpływu Bitcoina na klimat mogą wydawać się antykryptowalutowe, pozostaje on optymistą w kwestii tego, co postrzega jako podstawowy potencjał technologiczny sektora. Dyrektor generalny powiedział:

Będziemy pracować nad tym, aby to naprawić, ponieważ jest to potężna technologia, niezmienny, lewarowany, zdigitalizowany system wejścia może przekształcić walutę, transakcje, łańcuchy dostaw, więc tak, to jest ekscytujące.

intel
reklama
reklama