Prezes Intela nazywa Bitcoina "kryzysem klimatycznym" | Wiadomości | CrypS.

Prezes Intela nazywa Bitcoina „kryzysem klimatycznym”

Maciej Żerelik
intel

CEO firmy Intel – Patrick Gelsinger, skrytykował wpływ Bitcoina na klimat podczas niedawnego wywiadu z Bloombergiem.

Pojedynczy wpis do księgi głównej Bitcoina zużywa wystarczająco dużo energii, aby zasilić twój dom przez prawie cały dzień. To jest kryzys klimatyczny.

– powiedział podczas wywiadu.

Wpływ Bitcoina na środowisko od dawna jest przedmiotem dyskusji. Według Uniwersytetu Cambridge, sieć BTC zużywa obecnie szacunkowo 125 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie. Jest to więcej niż w przypadku większości krajów świata, w tym Norwegii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Szwecji.

Inne badania przeprowadzone przez portal Decrypt wykazały również, że ślad węglowy Bitcoina był równoważny ponad 60 miliardom funtów spalonego węgla, średniemu zużyciu energii elektrycznej w 9 milionach domów w ciągu roku lub ponad 100 miliardom mil przejechanych przez przeciętny samochód osobowy.

Podczas wywiadu, CEO skorzystał również z okazji, aby promować własny chip miningowy. Gelsinger sam opisał go jako produkt, który pomoże rozwiązać opisany powyżej „problem klimatu”.

Intel wchodzi w wydobycie kryptowalut

Gelsinger powiedział, że Intel wkrótce przedstawi swój nowy chip wydobywczy, który będzie mniej szkodliwy dla środowiska. Starszy wiceprezes Intela, Raja M. Koduri, powiedział w zeszłym tygodniu, że układ ten „ma ponad 1000x lepszą wydajność na wat niż główne procesory graficzne dla górnictwa opartego na SHA-256”.

Oczekuje się również, że Intel ujawni więcej szczegółów na temat energooszczędnego chipu podczas tegorocznej konferencji International State Circuits Conference (ISCC).

Tak więc, podczas gdy komentarze Gelsingera na temat wpływu Bitcoina na klimat mogą wydawać się antykryptowalutowe, pozostaje on optymistą w kwestii tego, co postrzega jako podstawowy potencjał technologiczny sektora. Dyrektor generalny powiedział:

Będziemy pracować nad tym, aby to naprawić, ponieważ jest to potężna technologia, niezmienny, lewarowany, zdigitalizowany system wejścia może przekształcić walutę, transakcje, łańcuchy dostaw, więc tak, to jest ekscytujące.

intelreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.