Biden ma wydać rozporządzenie w sprawie kryptowaluty i CBDC | Wiadomości | CrypS.

Biden ma wydać rozporządzenie w sprawie kryptowaluty i CBDC

Mariusz Przepiórka
Biden: aktualizacja zasad kryptowalut do 2032 r. dostarczy 11 mld USD dodatkowych przychodów

Według doniesień medialnych, w przyszłym tygodniu Biały Dom ma wydać rozporządzenie, które skieruje agencje rządowe do zbadania różnych aspektów przestrzeni aktywów cyfrowych w celu stworzenia kompleksowych ram regulacyjnych.

W artykule opublikowanym w serwisie Yahoo! Finance, Jennifer Schonberger powiedziała, że jeden z urzędników administracji prezydenta Joe Bidena ujawnił, że rozporządzenie może pojawić się już w przyszłym tygodniu. Dyrektywa prezydenta Bidena nakazałaby Biuru Prokuratora Generalnego, Departamentowi Stanu oraz Departamentowi Skarbu zbadanie możliwości wprowadzenia cyfrowej waluty emitowanej przez amerykański bank centralny.

Ponadto dyrektor Biura Polityki Naukowej i Technologicznej – niedawno mianowana Alondra Nelson – miałaby przedstawić ocenę infrastruktury potrzebnej USA do wsparcia cyfrowego dolara. Agencja zamierza w ciągu 180 dni przygotować raport dla prezydenta USA na temat technologii rozproszonej księgi, a w ciągu półtora roku zaktualizować informacje na temat jej wpływu na środowisko.

Instytucje kompleksowo zbadają kryptowaluty

Zgodnie z rozporządzeniem, Rada ds. Monitorowania Stabilności Finansowej będzie badać kwestie stabilności finansowej wynikające z wprowadzenia kryptowalut. Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd, Commodity Futures Trading Commision, Rezerwa Federalna, Federalna Korporacja Gwarantowania Depozytów i Biuro Kontrolera Waluty rozważą środki ochrony rynków i przedstawią prezydentowi raport na temat metod łagodzenia ryzyka w odniesieniu do kryptowalut.

Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów, Federalna Komisja Handlu oraz Biuro Prokuratora Generalnego zbadają wpływ aktywów cyfrowych na konkurencję rynkową. Dyrektor i przewodniczący dwóch pierwszych agencji dokonają przeglądu obaw dotyczących prywatności w tej przestrzeni.

Rozporządzenie 81., które prezydent Biden podpisał od czasu objęcia urzędu w styczniu 2021 roku – zostanie wykorzystane do opracowania kompleksowych ram regulacyjnych dla aktywów cyfrowych w Stanach Zjednoczonych. Poprzednia administracja wydała 220 rozporządzeń wykonawczych w ciągu czterech lat, podczas gdy prezydent Barack Obama wydał 276 rozporządzeń podczas obu kadencji.

Biden: aktualizacja zasad kryptowalut do 2032 r. dostarczy 11 mld USD dodatkowych przychodówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.