Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.12.21]
 • Chiński sąd unieważnia umowę kryptowalutową. Firma traci 1,6 mln USD
  W przełomowym wyroku sąd dystryktu Chaoyang w Pekinie orzekł o unieważnieniu umowy dotyczącej wydobycia bitcoinów podpisanej w 2019 roku. W efekcie decyzji sądu powód stracił około 1,6 mln USD.
 • Żona Trumpa wydała swoją kolekcję NFT
  Melania Trump, żona byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, poinformowała o uruchomieniu platformy NFT i zaprezentowała swoją pierwszą cyfrową grafikę opartą o blockchain Solana.
 • Chainalysis: 7,7 mld dolarów strat na kryptowalutowych oszustwach w 2021 r.
  To już kolejny rok, w którym oszustwa były największą formą przestępczości opartej na kryptowalutach. W 2021 inwestorzy stracili na nich 7,7 mld dolarów – przedstawia raport Chainalysis.
 • Deutsche Börse przejmuje pakiet kontrolny w Crypto Finance
  Spółka Deutsche Borse Group, główny niemiecki operator giełdowy, poinformowała o nabyciu pakietu większościowego w Crypto Finance, firmie zajmującej się aktywami cyfrowymi regulowanej przez FINMA. Obie strony podpisały umowę w czerwcu bieżącego roku i sfinalizowały ją 15 grudnia 2021.
 • Justin Sun ogłosił swoją rezygnację z Tron Foundation
  Założyciel Tron, Justin Sun, ogłosił, że opuści Tron Foundation i przejmie stanowisko przedstawiciela w Światowej Organizacji Handlu (WTO).
 • Firma podatkowa H&R Block składa pozew przeciwko rebrandingowi Square
  Po zmianie marki Square na Block w tym miesiącu, wiele osób z branży kryptowalut żartowało, że to tylko kwestia czasu, zanim w stronę firmy zaczną napływać pozwy. Teraz pierwszy z nich złożyła firma doradztwa podatkowego H&R Block.
 • Adidas wydaje własną kolekcję NFT
  Po dołączeniu do Bored Ape Yacht Club, Adidas wypuszcza teraz własną kolekcję NFT.
 • Tajlandia określi „czerwone linie” dla kryptowalut na początku 2022 roku.
  Rząd Tajlandii przygotowuje nowe ramy regulacyjne dla kryptowalut w celu zminimalizowania ryzyka i poprawy ochrony inwestorów.
 • Czy Rosja zdelegalizuje kryptowaluty?
  Pojawiły się sprzeczne informacje na temat sytuacji kryptowalut w Rosji w przyszłym roku. Raport Reutersa wskazuje, że Centralny Bank Rosji zmierza do całkowitego zakazu kryptowalut. Natomiast zdaniem przewodniczącego rosyjskiego parlamentu, lepiej jest opodatkować takie transakcje, niż dążyć do ich zakazu.
 • Polygon i współzałożyciel Reddit założyli fundusz o wartości 200 mln USD
  Spółka venture capital współzałożyciela Reddita Alexis Ohanyana – Seven Seven Six – wraz z projektem Polygon (MATIC) utworzyła fundusz w wysokości 200 mln dolarów na inwestycje w projekty zlokalizowane naWeb3.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.12.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.