Deutsche Börse przejmuje pakiet kontrolny w Crypto Finance | Wiadomości | CrypS.

Deutsche Börse przejmuje pakiet kontrolny w Crypto Finance

Mariusz Przepiórka
niemcy flaga

Spółka Deutsche Borse Group, główny niemiecki operator giełdowy, poinformowała o nabyciu pakietu większościowego w Crypto Finance, firmie zajmującej się aktywami cyfrowymi regulowanej przez FINMA. Obie strony podpisały umowę w czerwcu bieżącego roku i sfinalizowały ją 15 grudnia 2021.

Deutsche Börse oświadczyła, że dzięki temu przejęciu będzie mogła zapewnić swoim partnerom usługowym i klientom bezpośredni i łatwy dostęp do usług związanych z aktywami cyfrowymi. Ponadto na swoich platformach spółka udostępnia szeroką gamę aktywów cyfrowych dla dotychczasowych klientów i nowych uczestników rynku.

Crypto Finance celuje w Niemcy i Singapur

Po włączeniu Crypto Finance do grupy Deutsche Börse, dostawca usług związanych z aktywami cyfrowymi wykorzysta dostęp do niemieckiej infrastruktury rynkowej i sieci klientów Deutsche Borse. Dostawca usług kryptowalutowych zaoferuje wsparcie swojej silnej bazy kapitałowej, aby dalej rozwijać zespół i strategicznie poszerzać zakres usług i produktów. Współpraca pomoże również firmie kryptowalutowej zintensyfikować ekspansję na rynkach w Niemczech i Singapurze.

– Dzięki sprawdzonej wiedzy Crypto Finance i opracowanym przez spółkę technologiom, możemy teraz umożliwić instytucjom finansowym i profesjonalnym inwestorom wejście na rynek aktywów cyfrowych. Jest to kolejny krok w naszej strategii dotyczącej aktywów cyfrowych – powiedział Eric Leupold, dyrektor ds. rynku gotówkowego w Deutsche Börse.

Drobne korekty we władzach spółki

Na temat finalizacji umowy wypowiedział się również Jan Brzezek, prezes i współzałożyciel Crypto Finance, który stwierdził, że uznane instytucje finansowe coraz częściej chcą rozpocząć inwestowanie w aktywa cyfrowe i szukają godnego zaufania partnera. – Dzięki swojej reputacji i szerokiemu doświadczeniu w obsłudze infrastruktury rynku finansowego, Deutsche Börse zdobywa to zaufanie – powiedział Brzezek.

Ponadto Brzezek pozostanie prezesem Crypto Finance, a obecny zespół zarządzający spółki będzie nadal działał jako niezależny podmiot, koncentrując się na firmach fintech, podmiotach zarządzających aktywami, bankach i innych pośrednikach finansowych. Eric Leupold został prezesem Rady Dyrektorów Crypto Finance, którą to rolę wcześniej pełnił Tobias Reichmuth, współzałożyciel Crypto Finance.

niemcy flagareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.