Chiński sąd unieważnia umowę kryptowalutową. Firma traci 1,6 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Chiński sąd unieważnia umowę kryptowalutową. Firma traci 1,6 mln USD

Mariusz Przepiórka
Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi

W przełomowym wyroku sąd dystryktu Chaoyang w Pekinie orzekł o unieważnieniu umowy dotyczącej wydobycia bitcoinów podpisanej w 2019 roku. W efekcie decyzji sądu powód stracił około 1,6 mln USD.

O sprawie informuje South China Morning Post, powołując się na kilka państwowych mediów, w tym agencję informacyjną Xinhua i telewizję CCTV. W maju 2019 firma Beijing Phonf Marketing Technology zawarła trzy umowy z Zyzc Blockchain Technology, płacąc 10 mln CNY (około 1,6 mln USD) za rozmieszczenie koparek do wydobywania kryptowalut w południowo-zachodniej prowincji Syczuan.

W pozwie wniesionym do sądu, firma Beijing Phonf Marketing twierdziła, że Zyzc Blockchain nie zapłaciła jej 278,1654976 BTC (13,6 mln USD w cenach bieżących) w ramach rekompensaty, i żądała zwrotu pieniędzy, które początkowo zainwestowała w umowę dotyczącą wydobycia BTC.

Według powoda, firma zarobiła na inwestycji jedynie 18,5 BTC. W swoim orzeczeniu z 15 grudnia sąd w Pekinie odrzucił pozew, stwierdzając, że przede wszystkim umowa pomiędzy dwoma podmiotami była nieważna. Sąd zwrócił również uwagę na wyrok syczuańskiego oddziału Krajowej Komisji Rozwoju i Reform, zgodnie z którym zalecono zamknięcie wszystkich pozostałych farm kryptowalutowych związanych z tą sprawą.

Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.