Adidas wydaje własną kolekcję NFT | Wiadomości | CrypS.

Adidas wydaje własną kolekcję NFT

Redakcja
adidas

Po dołączeniu do Bored Ape Yacht Club, Adidas wypuszcza teraz własną kolekcję NFT.

Kultowa marka odzieżowa wypuści jutro kolekcję nazwaną “Into the Metaverse”. NFT dadzą właścicielom dostęp do ekskluzywnych dropów i możliwość wpływania na przyszłość społeczności NFT.

adidas metaverse

Dzisiejszy drop będzie zawierał dres noszony przez Bored Ape NFT, czarną bluzę z kapturem i pomarańczową czapkę. Na bluzie znajduje się logo Adidasa, adres kryptowalutowy oraz emblematy trzech współpracowników marki w ramach jej planów metaverse: Bored Ape Yacht Club, Punks Comic oraz gMoney. Pomarańczowa czapka ma reprezentować tę, która pojawiła się w CryptoPunku #8219. Adidas nie podzielił się pełnymi szczegółami na temat podaży dropu ani tego, czy będzie zarabiał na sprzedaży wtórnej, jak w przypadku większości innych kolekcji NFT. Ujawnił jednak, że będą one wyceniane na 0,2 Ethereum, czyli mniej więcej 800 dolarów po dzisiejszych cenach.

Adidas obiecał, że posiadanie NFT da dostęp do “cyfrowych i fizycznych” produktów i doświadczeń. Erika Wykes-Syned, wiceprezes marketingu w Adidas Originals, powiedziała dla The Verge.

Intencją jest to coś, to NFT. Należysz do społeczności, a my nadal chcemy dodawać do tego wartość. To będzie również ewoluować z tym, co dowiadujemy się o społeczności, jak się zmienia i ewoluuje.

Adidas nie jest pierwszą firmą z prawdziwego świata, która zdecydowała się na dołączenie do wagonu metaverse. Odkąd Facebook ogłosił rebranding na Meta, inne duże firmy, takie jak Budweiser i Pepsi również przedstawiły podobne plany.

Największy konkurent Adidasa, Nike, ujawnił w poniedziałek, że nabył cyfrowe studio sneakersów RTFKT.

adidasreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.