Firma podatkowa H&R Block składa pozew przeciwko rebrandingowi Square | Wiadomości | CrypS.

Firma podatkowa H&R Block składa pozew przeciwko rebrandingowi Square

Zerelik Maciej
square portfel sprzętowy

Po zmianie marki Square na Block w tym miesiącu, wiele osób z branży kryptowalut żartowało, że to tylko kwestia czasu, zanim w stronę firmy zaczną napływać pozwy. Teraz pierwszy z nich złożyła firma doradztwa podatkowego H&R Block.

Pozew został złożony w amerykańskim Sądzie Okręgowym dla Zachodniego Okręgu Missouri. Prezes i dyrektor generalny H&R Block Jeff Jones powiedział:

Dzisiejsze złożenie pozwu jest ważnym wysiłkiem, aby zapobiec zamieszaniu konsumentów i zapewnić, że konkurent nie może wykorzystać reputacji i zaufania, które zbudowaliśmy przez ponad sześć dekad.

Pozew wskazuje, że loga i nazwy obu firm są zbyt podobne i że klienci będą je mylić. Według H&R, Block zamiast „generować swoją własną markę idzie na skróty, aby wykorzystać dobrze znaną nazwę Block”.

Firma doradztwa podatkowego dodała, że „liczne oznaki” już sugerują, iż konsumenci rzeczywiście mylą te dwie marki.

Na początku tego miesiąca Square, firma zajmująca się płatnościami, zmieniła nazwę na Block. W ten sposób zaznaczyła, że skupia się na technologii blockchain.

Dyrektorem generalnym Block jest Jack Dorsey, który w tym miesiącu ustąpił ze stanowiska CEO Twittera i który jest również gorącym zwolennikiem Bitcoina. W czasie rebrandingu, cena akcji firmy spadła o 6%.

square portfel sprzętowy
reklama
reklama