Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.12.21]
 • Bitfinex odzyskuje kolejne BTC pochodzące z hacku z 2016 roku
  Dziś Bitfinex ogłosił, że odzyskał kolejne 6,51458211 BTC, które zostały skradzione podczas włamania w 2016 roku.
 • CEO Krakena nazywa obecny spadek ceny BTC, dobrą okazją na zakup
  Szef giełdy kryptowalut Kraken, Jesse Powell w rozmowie z Bloombergiem zauważył, że Bitcoin może spaść poniżej 40 000 USD i należy to potraktować jako „okazję do zakupu”.
 • Błąd Coinmarketcap posłał rynek „to the moon”
  Wyobraź sobie, że kładziesz się spać, kiedy Twój portfel jest wart kilka tysięcy dolarów. Budzisz się, sprawdzasz saldo, a tam widnieje dziewięciocyfrowa liczba. Taka sytuacja miała miejsce ostatnio na Coinmarketcap.
 • Polska na 12. miejscu wśród krajów przyjaznych kryptowalutom
  Według raportu Global Crypto Ranking za czwarty kwartał 2021 roku przygotowanego przez irlandzką firmę Coincub, Polska zajmuje 12 miejsce wśród krajów najbardziej przyjaznych branży kryptowalutowej i technologii blockchain. Ostatnie miejsce zajmują Chiny.
 • Bitclude zmienia nazwę na Egera
  Podczas wydarzenia „Made in Blockchain Meetup” giełda kryptowalut Bitclude poinformowała o rebrandingu. Zmiana nazwy jest efektem ukończenia prac nad własnym ekosystemem, który łączy produkty i spółki z grupy Let’s Fintech Group.
 • Musk potwierdza, że Tesla będzie akceptować dogecoiny
  Miliarder Elon Musk potwierdził, że jego firma produkująca samochody elektryczne Tesla będzie akceptować kryptowalutę dogecoin jako metodę płatności. Po słowach Muska wartość rynkowa kryptowaluty, która powstała w ramach żartu, wzrosła o około 26%.
 • Wiceprezes Banku Anglii: ceny kryptowalut mogą spaść do zera
  Sir Jon Cunliffe, wiceprezes Banku Anglii do spraw stabilności finansowej ostrzega, że cena kryptowalut może spaść nawet do zera. Może być to zagrożeniem dla stabilności finansowej Wielkiej Brytanii. Cunliffe dostrzega konieczność podjęcia działań prawnych w celu ograniczenia ryzyka.
 • Brytyjski regulator zakazuje reklam Coinbase, Papa John’s, eToro
  Według BBC Brytyjski Urząd Standardów Reklamowych (ASA) zakazał reklamowania siedmiu krypto produktów. Jest to część szerszej akcji mającej na celu przeciwdziałanie potencjalnie szkodliwym reklamom kryptowalut.
 • DappRadar wprowadza token RADAR i ogłasza airdrop
  DappRadar, usługa analityczna dostarczająca dane o zdecentralizowanych aplikacjach (dapps), uruchomiła token RADAR na blockchainie Ethereum i ogłosiła rozpoczęcie airdropu. Członkowie społeczności posiadający co najmniej 5000 radarów RADAR oraz dostawcy płynności ETH-RADAR na SushiSwap będą mieli dostęp do usługi premium DappRadar PRO.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.12.21]
reklama
reklama