Bitclude zmienia nazwę na Egera | Wiadomości | CrypS.

Bitclude zmienia nazwę na Egera

Mariusz Przepiórka
Bitclude zmienia nazwę na Egera

Podczas wydarzenia „Made in Blockchain Meetup” giełda kryptowalut Bitclude poinformowała o rebrandingu. Zmiana nazwy jest efektem ukończenia prac nad własnym ekosystemem, który łączy produkty i spółki z grupy Let’s Fintech Group.

Bitclude to platforma funkcjonująca na rynku od 2019 roku. Po raz pierwszy spółka pojawiła się w mediach, gdy uzyskała wpis do rejestru Małych Instytucji Płatniczych, co było pierwszym tego typu wydarzeniem w branży kryptowalutowej. Dotychczas na platformie zarejestrowało się około 30 000 użytkowników.

Nowe otwarcie już w styczniu

Zmiany nie ograniczą się jedynie do nowej nazwy i loga. – Egera to nie tylko platforma wymiany kryptowalut, to cały ekosystem, który łączy w sobie owoce dwóch lat pracy, czyli transparentny portfel „Gringott.io” i hub rozliczeniowy „BC Payments” – powiedział Tomasz Limiszewski, dyrektor ds. operacyjnych spółki.

Podczas „Made in Blockchain Meetup” twórcy przedstawili również plan rozwoju grupy, w którym zadeklarowali zdobycie licencji bankowej i wybudowanie launchpadu dla nowych projektów. Przekształcenie w Egerę zostało ogłoszone 10 grudnia 2021, natomiast nowe otwarcie zaplanowano na 13 stycznia 2022.

Bitclude zmienia nazwę na Egera
reklama
reklama