Błąd Coinmarketcap posłał rynek "to the moon" | Wiadomości | CrypS.

Błąd Coinmarketcap posłał rynek „to the moon”

Zerelik Maciej
coinmarketcap bug

Wyobraź sobie, że kładziesz się spać, kiedy Twój portfel jest wart kilka tysięcy dolarów. Budzisz się, sprawdzasz saldo, a tam widnieje dziewięciocyfrowa liczba. Taka sytuacja miała miejsce ostatnio na Coinmarketcap.

Według agregatora danych, cena BTC przekroczyła wczoraj opór 50 000 USD i wzrosła do 799 miliardów dolarów. Z kolei Ethereum było warte 43 miliardy dolarów, prawdopodobnie dzięki wprowadzeniu mechanizmu deflacyjnego wraz z EIP-1559!

Jednym z dotkniętych błędem CMC produktów był także Trust Wallet. Chociaż salda monet i tokenów były zgodne z rzeczywistością, ich wartość w USD wzrosła do niebotycznych rozmiarów.

Trust Wallet to jednak nie jedyny przykład. Portfel Exodus również pokazywał niezbyt prawidłowe dane. Problemem dotknięta została nawet giełda Coinbase. Używa ona danych CoinMarketCap do wyświetlania wartości aktywów, których nie listuje na swojej platformie, takich jak XRP.

Póki co nie wiadomo co spowodowało błąd. Coinmarketcap póki co jedynie krótko potwierdził problem pisząc:

Zespół inżynierów jest świadomy nieprawidłowych informacji o cenach pojawiających się na stronie http://CoinMarketCap.com. Obecnie prowadzimy dochodzenie i zaktualizujemy ten status, gdy będziemy mieli więcej informacji.

coinmarketcap bug
reklama
reklama