Błąd Coinmarketcap posłał rynek "to the moon" | Wiadomości | CrypS.

Błąd Coinmarketcap posłał rynek “to the moon”

Redakcja
coinmarketcap bug

Wyobraź sobie, że kładziesz się spać, kiedy Twój portfel jest wart kilka tysięcy dolarów. Budzisz się, sprawdzasz saldo, a tam widnieje dziewięciocyfrowa liczba. Taka sytuacja miała miejsce ostatnio na Coinmarketcap.

Według agregatora danych, cena BTC przekroczyła wczoraj opór 50 000 USD i wzrosła do 799 miliardów dolarów. Z kolei Ethereum było warte 43 miliardy dolarów, prawdopodobnie dzięki wprowadzeniu mechanizmu deflacyjnego wraz z EIP-1559!

Jednym z dotkniętych błędem CMC produktów był także Trust Wallet. Chociaż salda monet i tokenów były zgodne z rzeczywistością, ich wartość w USD wzrosła do niebotycznych rozmiarów.

Trust Wallet to jednak nie jedyny przykład. Portfel Exodus również pokazywał niezbyt prawidłowe dane. Problemem dotknięta została nawet giełda Coinbase. Używa ona danych CoinMarketCap do wyświetlania wartości aktywów, których nie listuje na swojej platformie, takich jak XRP.

Póki co nie wiadomo co spowodowało błąd. Coinmarketcap póki co jedynie krótko potwierdził problem pisząc:

Zespół inżynierów jest świadomy nieprawidłowych informacji o cenach pojawiających się na stronie http://CoinMarketCap.com. Obecnie prowadzimy dochodzenie i zaktualizujemy ten status, gdy będziemy mieli więcej informacji.

coinmarketcap bugreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.