CEO Krakena nazywa obecny spadek ceny BTC, dobrą okazją na zakup | Wiadomości | CrypS.

CEO Krakena nazywa obecny spadek ceny BTC, dobrą okazją na zakup

Konrad Juszczyk
Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarów

Szef giełdy kryptowalut Kraken, Jesse Powell w rozmowie z Bloombergiem zauważył, że Bitcoin może spaść poniżej 40 000 USD i należy to potraktować jako „okazję do zakupu”.

Opinia CEO giełdy Kraken

„Kryptowalutowa zima jest teraz możliwa”, powiedział Powell we wtorkowym wywiadzie dla Bloomberg, zauważając, że ekosystem kryptowalut historycznie ewoluował wokół cykli opartych na czymś w rodzaju halvingu Bitcoina. Pomimo potencjalnie zbliżającej się zimy kryptowalut, Powell jest przekonany, że rynek odbije się, gdy inwestorzy zaczną masowo kupować BTC, jeżeli spadnie on poniżej 40 000 USD:

Myślę, że wiele osób postrzega wszystko poniżej 40 000 USD jako okazję do zakupu. Osobiście kupowałem, kiedy kilka miesięcy temu obniżyliśmy się do 30 000 dolarów i myślę, że wiele osób po prostu czeka, aby wrócić po najniższych cenach.

 

W sierpniu Powell mówił, że w 2021 roku cena bitcoina może przekroczyć granicę 100 000 dolarów. Według prezesa, ta prognoza raczej się nie sprawdzi w grudniu, ale podkreślił, że w dłuższej perspektywie taki poziom cen wygląda na całkiem możliwy do zrealizowania. Warto również dodać, że pomimo dobrych intencji inwestorów, jeden z popularniejszych analityków z branży krypto – PlanB przyznał się do porażki swojego modelu podłogowego, który wyznaczał najniższą cenę na koniec każdego miesiąca.

Trudno powiedzieć, dokąd pójdzie cena Bitcoina. Kiedy patrzysz na linię trendu Bitcoina w dużym przedziale czasowym, on po prostu stale rośnie. Zawsze mówię ludziom, którzy myślą o zakupie cyfrowego złota, aby traktowali je jako inwestycję przez pięć lat lub dłużej. – dodał Powell.

Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarów
reklama
reklama