Musk potwierdza, że Tesla będzie akceptować dogecoiny | Wiadomości | CrypS.

Musk potwierdza, że Tesla będzie akceptować dogecoiny

Mariusz Przepiórka
Elon Musk ponownie wysyła DOGE w kosmos

Miliarder Elon Musk potwierdził, że jego firma produkująca samochody elektryczne Tesla będzie akceptować kryptowalutę dogecoin jako metodę płatności. Po słowach Muska wartość rynkowa kryptowaluty, która powstała w ramach żartu, wzrosła o około 26%.

W opublikowanym niedawno tweecie Musk powiedział, że producent samochodów zacznie akceptować DOGE jako metodę płatności za niektóre produkty. Wprowadzenie tej metody płatności ma mieć charakter próby i dopiero po pomyślnym teście firma zacznie akceptować płatności DOGE za samochody elektryczne.

Musk, który został uznany za Człowieka Roku 2021 przez magazyn Time, jest zwolennikiem kryptowalut i regularnie publikował tweety i wypowiedzi popierające cyfrowe aktywa. Jest on bardzo popularny w społeczności dogecoin, ponieważ często publikował wpisy, po których wartość DOGE znacznie rosła. Zapewnił mu nawet reklamę w popularnym amerykańskim programie komediowym Saturday Night Live.

Drugie podejście do płatności w kryptowalutach

Nie będzie to jednak pierwszy raz, kiedy Tesla akceptuje walutę cyfrową jako formę płatności. Wcześniej firma akceptowała płatności w bitcoinach przy sprzedaży swoich samochodów, ale zrezygnowała z tej metody płatności po kilku miesiącach, powołując się na niekorzystny wpływ wydobycia BTC na środowisko.

Tesla jest znana głównie z samochodów elektrycznych, ale firma sprzedaje również wiele innych produktów, począwszy od odzieży, poprzez zapięcia do pasów, aż po różnego rodzaju akcesoria samochodowe. Ceny produktów Tesli zaczynają się od 50 USD i sięgają nawet 1900 USD, a czasem nawet więcej w przypadku produktów z limitowanej edycji, które również mona będzie kupić za pomocą dogecoinów. Po słowach Muska cena DOGE wzrosła z 0,16 USD na 0,20 USD.

Elon Musk ponownie wysyła DOGE w kosmosreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.