Bitfinex odzyskuje kolejne BTC pochodzące z hacku z 2016 roku | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex odzyskuje kolejne BTC pochodzące z hacku z 2016 roku

Maciej Żerelik
hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinex

Dziś Bitfinex ogłosił, że odzyskał kolejne 6,51458211 BTC, które zostały skradzione podczas włamania w 2016 roku.

W 2019 roku odzyskano już 27,66270285 BTC dzięki śledztwu przeprowadzonemu przez rząd USA. W 2020 roku te, które wciąż były w posiadaniu złodziei, były kilkakrotnie przenoszone i możliwe, że dzięki śledzeniu tych ruchów udało się je w końcu przechwycić.

W tym ostatnim przypadku odzyskanie środków odbyło się dzięki współpracy giełdy Poloniex, która wykryła na swoich portfelach depozyt bitcoinów pochodzących z kradzieży z 2016 roku i była w stanie zwrócić Bitfinexowi 6,51458211 BTC.

Teraz posiadacze Recovery Right Tokens (RRT) otrzymają odzyskane środki proporcjonalnie do liczby posiadanych RRT. Ponieważ cena BTC w momencie odzyskania wynosiła 47 337 dolarów, w sumie zostanie zwrócone około 308 000 dolarów.

Hack Bitfinex

Podczas hacku z 2016 roku skradziono jednak 120 000 BTC. Do tej pory udało się więc odzyskać tylko ich niewielką część. Wówczas cena BTC wynosiła jednak około 550 dolarów. Ich łączna wartość oscylowała więc w granicy 66 milionów dolarów.

Bitfinex współpracował z organami ścigania od 2016 roku, dostarczając informacji przydatnych w śledztwie. Firma nadal będzie kontynuowała współpracę, aby spróbować odzyskać pozostałe BTC.

Po kradzieży, giełda zdecydowała się rozłożyć straty na wszystkie konta, kredytując tokeny BFX w stosunku 1:1 za każdego utraconego dolara. W ciągu ośmiu miesięcy od kradzieży wszyscy posiadacze tokenów BFX wymienili swoje tokeny na 100 centów za dolara lub na akcje iFinex.

Podczas tego procesu wszystkie tokeny BFX zostały zniszczone. Bitfinex następnie stworzył zbywalny token RRT i rozdał go posiadaczom BFX, którzy zamienili tokeny BFX na akcje iFinex. Posiadanie tokenów RRT uprawnia do otrzymania zwrotu z tytułu odzyskania skradzionych BTC.

hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinexreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.