Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.02.21]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w branży kryptowalut - 15 lutego 2021
  • Deutsche Bank planuje rozpocząć oferowanie usług kryptograficznych

Największy niemiecki pożyczkodawca, Deutsche Bank, planuje rozpocząć oferowanie przechowywania kryptowalut wraz z innymi usługami kryptograficznymi dla inwestorów instytucjonalnych.

  • Krypto-miasto na pustyni Nevada

Inkubator Blockchain i firma inwestycyjna Blockchains LLC intensyfikują swoje plany budowy inteligentnego miasta na pustyni w Nevadzie. Dyrektor generalny Blockchains, Jeffrey Berns mówi, że inteligentne miasto może obejmować płatności w cyfrowej walucie za towary i usługi, a także zapisy w łańcuchu bloków. Berns, powiedział , że poprosił już stan o pozwolenie mu na utworzenie samorządu lokalnego na 67,000 akrów, które firma posiada w hrabstwie Storey. Jeśli jego petycja się powiedzie, firma blockchain będzie mogła działać jako „strefa innowacji”, w której firma będzie mogła nakładać podatki i tworzyć sądy

  • Komisarz SEC domaga się jasnych regulacji kryptowalutowych

Hester Peirce, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wspomniała o pilnej potrzebie wprowadzenia jasnych regulacji kryptowalutowych. Jej słowa związane są z przyjęciem kryptowalut przez czołowe firmy, takie jak Tesla i Mastercard.

  • Cena Dash zyskuje ponad 100% w ciągu tygodnia

Monety prywatności, takie jak Monero, Dash i Zcash, zaczynają wykazywać oznaki życia. Wydaje się, że siła rynku kryptowalut rozprzestrzenia się na monety skoncentrowane na prywatności. Spokojna akcja cenowa Bitcoin (BTC) często wyznacza intensywny okres dla wzrostu altcoinów, w którym kilka grup monet może zacząć zwyżkować. Monero (XMR) zyskał o 50% więcej niż w ostatnim tygodniu. W międzyczasie Dash zwiększył się ponad dwukrotnie, uzyskując 125% wzrost, podczas gdy Zcash (ZEC) w tym samym okresie zyskał 70%.

  • Twórca LTC przewiduje załamanie cen tokenów NFT

Tokeny niezamienne (NFT) są obecnie tematem ożywionej dyskusji w przestrzeni kryptowalutowej, a ich twórcy i kolekcjonerzy wspólnie przyczyniają się do wzrostu popularności. Jednak twórca litecoina (LTC) Charlie Lee wyraził opinię, że ta popularność mocno spadnie.

  • Federalni prześledzili transakcje BTC do mieszkania handlarza narkotykami

Śledczy zidentyfikowali dealera opioidów z darknetu, łącząc transakcje bitcoin z domowym adresem IP dealera. Używając pseudonimów „Oxyflight” i „Imperial Royalty”, Reid sprzedał ponad 12,000 tabletek oksykodonu na Silk Road, WallStreet Market, Apollon, Dream i na innych czarnych rynkach. Przyznał również, że sprzedał od 3000 do 10,000 kilogramów marihuany. Sprzedaż przyniosła mu ponad 500,000 dolarów zysku brutto, ogłosił rząd.

  • Aleksiej Nawalny otrzymał już 658 BTC, aby obalić Putina

Ruch lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, od 2016 roku otrzymał 658 BTC w darowiznach. Środki te wysyłane były na konkretny cel – przeprowadzenie kampanii przeciwko Vladimirowi Putinowi. Przy dzisiejszej cenie, zebrane kryptowaluty miałyby wartość 32 milionów dolarów.

  • SBI Holdings planuje utworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowego

Firma prowadzi rozmowy o utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia kryptowalutowego z międzynarodowymi firmami finansowymi, aby założyć kryptowalutową spółkę joint venture.

  • Cream Finance i Alpha Finance padły ofiarą ataku hakerskiego

Dziś rano hakerzy zaatakowali protokoły DeFi Cream Finance i Alpha Finance. Łącznie udało im się wyprowadzić 37,5 mln USD.

  • BitPay wprowadził wsparcie dla Apple Pay

W zeszłym roku, BitPay nawiązał współpracę z Mastercard. Obie firmy wspólnie pracowały nad przedpłaconą kartą debetową, która w momencie płatności konwertuje przechowywaną kryptowalutę na fiat. Teraz firma ogłosiła, że jej klienci mogą dodać tę kartę do aplikacji portfela w iPhone – Apple Pay.

podsumowanie dnia w branży kryptowalut - 15 lutego 2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.