SBI Holdings planuje utworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowego | Wiadomości | CrypS.

SBI Holdings planuje utworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowego

Konrad Juszczyk
SBI Holdings planuje utworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowego

Firma prowadzi rozmowy o utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia kryptowalutowego z międzynarodowymi firmami finansowymi, aby założyć kryptowalutową spółkę joint venture.

Plany SBI Holdings

Japoński konglomerat finansowy SBI Holdings rozpoczął poszukiwania zagranicznych partnerów do stworzenia wspólnego przedsięwzięcia kryptowalutowego. Yoshitaka Kitao, CEO SBI Holdings, mówił o gotowości firmy do fuzji i przejęć na dużą skalę. Dodał, że strategia SBI nie będzie przypominać nabywania udziałów mniejszościowych w wielu firmach. Menedżer najwyższego szczebla ogłosił dwie potencjalne transakcje bez podania partnerów. Według niego transakcja jest niezbędna, aby SBI utrzymał pozycję lidera w sektorze usług finansowych.

Aby stać się numerem jeden na świecie, decydujemy się kupić wiodącą firmę lub zawrzeć sojusz z największymi. – powiedział Kitao.

Warto wspomnieć, że firma kupiła japońską giełdę kryptowalut TaoTao w 2020 roku. W wywiadzie dla Reuters dyrektor generalny SBI Holdings, Yoshitaka Kitao powiedział, że zyski firmy odnotowały ogromny wzrost z kryptowalut w ciągu 2020 roku. Zysk firmy z działalności kryptograficznej wyniósł 6,7 miliarda jenów (64 miliony USD), co stanowi 83% wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku. XRP, będący obecnie piątą najcenniejsza kryptowalutą na świecie, otrzymała wsparcie od SBI Holdings w ostatnich tygodniach po procesie SEC przeciwko Ripple. Firma ogłosiła na początku tego miesiąca, że ​​umożliwi klientom pożyczanie XRP w zamian za odsetki.

SBI Holdings planuje utworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowegoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.