SBI Holdings planuje utworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowego | Wiadomości | CrypS.

SBI Holdings planuje utworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowego

Konrad Juszczyk
SBI Holdings planuje utworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowego

Firma prowadzi rozmowy o utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia kryptowalutowego z międzynarodowymi firmami finansowymi, aby założyć kryptowalutową spółkę joint venture.

Plany SBI Holdings

Japoński konglomerat finansowy SBI Holdings rozpoczął poszukiwania zagranicznych partnerów do stworzenia wspólnego przedsięwzięcia kryptowalutowego. Yoshitaka Kitao, CEO SBI Holdings, mówił o gotowości firmy do fuzji i przejęć na dużą skalę. Dodał, że strategia SBI nie będzie przypominać nabywania udziałów mniejszościowych w wielu firmach. Menedżer najwyższego szczebla ogłosił dwie potencjalne transakcje bez podania partnerów. Według niego transakcja jest niezbędna, aby SBI utrzymał pozycję lidera w sektorze usług finansowych.

Aby stać się numerem jeden na świecie, decydujemy się kupić wiodącą firmę lub zawrzeć sojusz z największymi. – powiedział Kitao.

Warto wspomnieć, że firma kupiła japońską giełdę kryptowalut TaoTao w 2020 roku. W wywiadzie dla Reuters dyrektor generalny SBI Holdings, Yoshitaka Kitao powiedział, że zyski firmy odnotowały ogromny wzrost z kryptowalut w ciągu 2020 roku. Zysk firmy z działalności kryptograficznej wyniósł 6,7 miliarda jenów (64 miliony USD), co stanowi 83% wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku. XRP, będący obecnie piątą najcenniejsza kryptowalutą na świecie, otrzymała wsparcie od SBI Holdings w ostatnich tygodniach po procesie SEC przeciwko Ripple. Firma ogłosiła na początku tego miesiąca, że ​​umożliwi klientom pożyczanie XRP w zamian za odsetki.

SBI Holdings planuje utworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowego
reklama
reklama