Komisarz SEC domaga się jasnych regulacji kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Komisarz SEC domaga się jasnych regulacji kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
hester pierce apeluje o większą jasność regulacyjną na rynku kryptowalut - zdjęcie cnbc

Hester Peirce, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wspomniała o pilnej potrzebie wprowadzenia jasnych regulacji kryptowalutowych. Jej słowa związane są z przyjęciem kryptowalut przez czołowe firmy, takie jak Tesla i Mastercard.

W wywiadzie udzielonym agencji Reutera Peirce zwróciła uwagę na zaangażowanie nowej generacji inwestorów na rynkach finansowych. Komisarz powiedziała również, że na razie jest zbyt wcześnie, aby wyciągać regulacyjne wnioski w odniesieniu do niedawnego zamieszania na rynkach akcji i kryptowalut wywołanego przez społeczność Reddit.

Peirce jest znana z postawy sprzyjającej kryptowalutom, a społeczność nadała jej również przydomek „Crypto Mom”. Komisarz domaga się wprowadzenia jasnych regulacji dotyczących kryptowalut, aby usunąć niepewność dotyczącą statusu aktywów cyfrowych w USA.

– Nie chodzi tylko o to, że od jakiegoś czasu pojawiają się głosy domagające się jasności, a nowa administracja daje szansę na nowe spojrzenie, ale również o to, że w tym momencie wydaje się, że inni gracze na rynku również przyglądają się temu świeżym okiem. To sprawia, że musimy pilnie podjąć jakieś działania w tej dziedzinie, aby zapewnić większą jasność przepisów – powiedziała Peirce.

Rośnie zainteresowanie kryptowalutami

SEC jest ważnym organem dla rynku kryptowalutowego. O wpływie tej instytucji może świadczyć fakt, że po złożeniu pozwu przeciwko Ripple Labs za sprzedaż nielicencjonowanych papierów wartościowych w postaci XRP załamanie na rynku szacowano na 50 mld USD.

Organy regulacyjne na całym świecie przymierzają się do uregulowania rynku kryptowalutowego w związku z rosnącym popytem ze strony traderów detalicznych i zaangażowaniem inwestorów instytucjonalnych. Spółka Tesla, największy na świecie producent samochodów elektrycznych, ujawniła niedawno, że zainwestowała 1,5 mld USD w bitcoina. Z kolei Mastercard ogłosił w ubiegłym tygodniu, że planuje akceptować kryptowaluty już w tym roku.

hester pierce apeluje o większą jasność regulacyjną na rynku kryptowalut - zdjęcie cnbcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.