Komisarz SEC domaga się jasnych regulacji kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Komisarz SEC domaga się jasnych regulacji kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
hester pierce apeluje o większą jasność regulacyjną na rynku kryptowalut - zdjęcie cnbc

Hester Peirce, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wspomniała o pilnej potrzebie wprowadzenia jasnych regulacji kryptowalutowych. Jej słowa związane są z przyjęciem kryptowalut przez czołowe firmy, takie jak Tesla i Mastercard.

W wywiadzie udzielonym agencji Reutera Peirce zwróciła uwagę na zaangażowanie nowej generacji inwestorów na rynkach finansowych. Komisarz powiedziała również, że na razie jest zbyt wcześnie, aby wyciągać regulacyjne wnioski w odniesieniu do niedawnego zamieszania na rynkach akcji i kryptowalut wywołanego przez społeczność Reddit.

Peirce jest znana z postawy sprzyjającej kryptowalutom, a społeczność nadała jej również przydomek „Crypto Mom”. Komisarz domaga się wprowadzenia jasnych regulacji dotyczących kryptowalut, aby usunąć niepewność dotyczącą statusu aktywów cyfrowych w USA.

– Nie chodzi tylko o to, że od jakiegoś czasu pojawiają się głosy domagające się jasności, a nowa administracja daje szansę na nowe spojrzenie, ale również o to, że w tym momencie wydaje się, że inni gracze na rynku również przyglądają się temu świeżym okiem. To sprawia, że musimy pilnie podjąć jakieś działania w tej dziedzinie, aby zapewnić większą jasność przepisów – powiedziała Peirce.

Rośnie zainteresowanie kryptowalutami

SEC jest ważnym organem dla rynku kryptowalutowego. O wpływie tej instytucji może świadczyć fakt, że po złożeniu pozwu przeciwko Ripple Labs za sprzedaż nielicencjonowanych papierów wartościowych w postaci XRP załamanie na rynku szacowano na 50 mld USD.

Organy regulacyjne na całym świecie przymierzają się do uregulowania rynku kryptowalutowego w związku z rosnącym popytem ze strony traderów detalicznych i zaangażowaniem inwestorów instytucjonalnych. Spółka Tesla, największy na świecie producent samochodów elektrycznych, ujawniła niedawno, że zainwestowała 1,5 mld USD w bitcoina. Z kolei Mastercard ogłosił w ubiegłym tygodniu, że planuje akceptować kryptowaluty już w tym roku.

hester pierce apeluje o większą jasność regulacyjną na rynku kryptowalut - zdjęcie cnbc
reklama
reklama