BitPay wprowadził wsparcie dla Apple Pay | Wiadomości | CrypS.

BitPay wprowadził wsparcie dla Apple Pay

Redakcja
BitPay Send umożliwia przetwarzanie płatności kryptograficznych dla firm

W zeszłym roku, BitPay nawiązał współpracę z Mastercard. Obie firmy wspólnie pracowały nad przedpłaconą kartą debetową, która w momencie płatności konwertuje przechowywaną kryptowalutę na fiat. Teraz firma ogłosiła, że jej klienci mogą dodać tę kartę do aplikacji portfela w iPhone – Apple Pay.

BitPay ma już swoją własną aplikację portfelową, która wykonuje tę samą operację – konwertuje kryptowaluty na fiaty podczas robienia codziennych zakupów. Firma ma jednak nadzieję, że partnerstwo z Apple Pay zwiększy jej elastyczność. Dyrektor generalny BitPay – Stephen Pair powiedział, że jeszcze w tym roku zostanie uruchomione wsparcie dla analogicznych usług na telefonach Google i Samsung.

Ruch BitPay jest częścią szerszego wysiłku, aby przekształcić Bitcoina i inne kryptowaluty (które trudno wydać w normalnych sklepach) w bardziej uniwersalne sposoby płatności. Wczoraj BitPay ogłosił też, że niektóre z jego krypto usług zostały dodane do terminali płatniczych w ponad 100 000 sklepów stacjonarnych. Wszystko to dzięki uprzejmości firmy Poynt.

Partnerstwo Mastercard z BitPay wskazuje na podobny sposób myślenia. Na początku tego tygodnia firma ogłosiła, że planuje umożliwić sprzedawcom otrzymywanie płatności bezpośrednio w kryptowalutach, bez potrzeby rozliczania się w fiatach. Jest to coś, co może zadowolić kryptowalutowych purystów, chcących całkowicie porzucić fiaty.

BitPay Send umożliwia przetwarzanie płatności kryptograficznych dla firmreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.