Deutsche Bank planuje rozpocząć oferowanie usług kryptograficznych | Wiadomości | CrypS.

Deutsche Bank planuje rozpocząć oferowanie usług kryptograficznych

Konrad Juszczyk
Deutsche Bank planuje rozpocząć oferowanie przechowywania kryptowalut wraz z innymi usługami kryptograficznymi

Oferta od niemieckiego banku będzie ograniczona do lukratywnych klientów instytucjonalnych i innych dużych graczy.

Usługi kryptowalut od Deutsche Bank

Największy niemiecki pożyczkodawca, Deutsche Bank, planuje rozpocząć oferowanie przechowywania kryptowalut wraz z innymi usługami kryptograficznymi dla inwestorów instytucjonalnych. Gigant finansowy stanie się tym samym jednym z wielu banków, które w ostatnim czasie rozszerzyły swoją ofertę o usługi kryptowalutowe.

Deutsche Bank po cichu podejmuje się działań związanych z cyfrowymi aktywami, tuż po tym jak opublikował liczne raporty, które obalają „bańkową” strukturę kryptowalut. Po wielu ankietach ostro krytykujących bitcoina i inne kryptowaluty instytucja wydaje się wreszcie postrzegać potępiane aktywa cyfrowe jako szansę, wchodząc do gry z planami dotyczącymi platformy przechowywania kryptowalut.

Według grudniowego raportu Światowego Forum Ekonomicznego największy bank w Niemczech stworzył już prototyp Deutsche Bank Digital Asset Custody. Model ma na celu opracowanie „w pełni zintegrowanej platformy do przechowywania danych dla klientów instytucjonalnych i ich aktywów cyfrowych, zapewniającej płynną łączność z szerszym ekosystemem kryptowalut”. Jest to dobra wiadomość dla branży kryptowalut i ich adaptacji, ponieważ Deutsche Bank jest 6. co do wielkości bankiem w Europie i 21. największym na świecie z aktywami o wartości 1,5 biliona dolarów.

Plan banku

Platforma przechowywania aktywów cyfrowych miałaby być uruchamiana etapami. Na początku bank ma zapewnić opiekę inwestorom instytucjonalnym, takim jak zarządzający aktywami, zarządzający majątkiem oraz biura rodzinne, korporacje i fundusze cyfrowe, czyli sami lukratywni klienci. Następnie pożyczkodawca ma dodać możliwość przechowywania kryptowalut, aby umożliwić kupno i sprzedaż za pośrednictwem brokerów i giełd. Deutsche Bank planuje dodać takie usługi jak księgowość podatkowa i obstawianie tokenów na platformach blockchain. W ostatnim etapie klientela banku zostanie wprowadzona do usług obrotu i emisji tokenów. Nowa usługa od Deutsche banku ma znaleźć swoją weryfikację jeszcze w tym roku i wypuścić MVP (Minimum Viable Product), aby następnie nabudowywać kolejne funkcje bazując na nim.

Oprócz niemieckiego banku wielu innych światowych gigantów pożyczkowych również nurkuje w świat kryptowalut w taki czy inny sposób. Dla przykładu niedawno BNY Mellon będący najstarszym bankiem w USA, ujawnił zamiar oferowania swoim klientom dostępu do usług cyfrowych aktywów. Bankom amerykańskim nadano pewną jasność regulacyjną w 2020 roku, dzięki pismom interpretacyjnym od Urzędu Kontrolera Walut. W Niemczech firmy ustawiają się w kolejce, aby uzyskać specjalne licencje na przechowywanie kryptowalut od krajowego organu regulacyjnego BaFIN.

Deutsche Bank planuje rozpocząć oferowanie przechowywania kryptowalut wraz z innymi usługami kryptograficznymireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.